x

Kepçe Kulak Estetiği

Kulaklarımız en çok şekil bozuklukları görülen işitme organımızdır. Bu tür sorunlar özgüven eksikliğine ve çevreden alınan olumsuz tepkiye yol açar, sorunu yaşayan kişide kulaklarını saklama sorunu ortaya çıkar ve bu tedavi için en uygun yaş çocukluktur fakat kepçe kulak sorunu çocuklukta pek önemsenmez. Bu tedavi istenilen her yaşta yapılabilir. Kulak kepçeliği gelişmeyen kıvrımlar ya da az gelişmiş kıvrımlar kepçeliğe neden olur.

Kepçe kulak sorununda iki tür estetik yöntemi uygulanır; iple kepçe kulak estetiği ve kepçe kulak ameliyatıdır. Bu tedavi çeşitleri ile istenilen sonuca ulaşılabilir.

İple kepçe kulak estetiği

Kulak estetiği de başvurulan yöntemlerden biride iple kepçe kulak estetiğidir. Bu yöntemlerle yapılan estetikte kulak arkası uyuşturulur, kulak içine ip yerleştirilir ve bu yerleştirilen ip kulağın istenilen formu kazandırmasını sağlar. Kulak estetikleri kıkırdak estetikleri ile bir yapıldığında alınan sonuç daha etkili olur.

Kepçe kulağı ameliyatı

Sorunu yaşayan kişinin kriterleri göz önünde bulundurularak lokal anestezi yapılır. Operasyon 60-90 dakika arasınsa sürer, operasyondan sonra kulak üç gün sargıda kalır, sargı çıktıktan sonra banyo edilebilir. Operasyondan sonra ağrı çekilir, ağrıların şiddeti normal olduğu için klasik bir ağrı kesici parol gibi ilaçlar kullanılabilir, operasyondan sonra ameliyat izleri gözünüzün seçebileceği seviyededir.

Operasyondan sonra izler geçer, dikiş aldırma gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Kulaklarınızı korumalı itina ile dikişlerin açılmamasını sağlamalısınız. 30 gün sonra kıkırdak kaynamış ve sorundan kurtulmuş olursunuz.

YORUMLAR