x

Kış İçin Makyaj Önerileri

Kış geldi ve makyajların tadı bir başka oldu bizim için. Artık sıcaktan akan fondötenler rimeller yok! Sabah yaptığımız makyaj eve dönene kadar olduğu gibi yüzümüzde. Soğukla buluşan cildimiz canlandı, kendine geldi. O zaman biz de biraz modaya uyalım, biraz da kışın ritmine ayak uyduralım.

Cilt

2015'in de modası olan makyaj yokmuş gibi makyaj kavramına giriş yapın. Kusurlu bir cildiniz yoksa tek kat BB krem ve transparan pudra işinizi görecektir. Kapatma ihtiyacı duyuyorsanız kaliteli ve doğal görünen fondötenleri seçerek tek kat uygulayabilirsiniz. Gözlere ve dudaklara yoğunluk vermediğiniz günler yüzünüze kontürleme yaparak yüz hatlarınızı belirginleştirmeniz harika olur. Yüz şeklinize göre kontürlemenin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız videolarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Allıktan vazgeçemeyenlerdenseniz bir süre bronz ya da canlı allıklarınızı bir kenara bırakın. Doğal şeftali tonlarında varla yok arası sürülmüş bir allık kış için yüzünüze yeterince enerji kazandırır. Hatta hepinizin bildiği krem allığın doğallığı için rujunuzu yanaklarınıza hafifçe sürüp eşit şekilde dağıtabilirsiniz.

Gözler

Yaz boyunca çoğu zaman bazen bir rimel bazense ince eyeliner'larla günümüzü geçiştirdik. Ne kadar baz sürersek sürelim uğraştığımız farlar uçup gitti. Doğal görünmek için ise farları hep nude ve kahve tonlarında kullandık. Kara kış geldiğine göre artık gözlerimizde biraz daha koyu renklere gidebiliriz. Yarım dumanlı göz makyajı, buğulu göz makyajı, kalın eyeliner'lar, mürdümler, siyahlar, fümeler, morlar, lacivertler, koyu yeşiller, koyu kahveler, bakırlar, tarçınlar bizi bekler. Gözlerinizin ortası krem ya da beyaz gibi açık renkte kalırken göz pınarlarınızı bu tür koyu renklerle derinleştirin. Eyeliner'a bir süre ara verin ve siyah farınızı kullanarak ince uçlu fırçayla dağınık çizgiler oluşturun. Makyajınız gece için ise takma kirpiklerin tam zamanı! Bolca rimeli de sürdünüz mü yüzünüzün geri kalanına renk vermenize gerek kalmadı. Tabi kaşlarınızı da doldurup mümkün olduğunca kalın tutmayı unutmak yok!

Dudaklar

Bu kış dudak makyajınız konuşsun! Gözlerinize sadece rimel ya da rimel ve eyeliner sürdüğünüz günler dudaklarınızı patlatın. Şarap, mor, mürdüm, vişne, kırmızı hatta siyah! Hatta biraz daha ileri gidin ve birden fazla ruj uygulayarak renk cümbüşü yaratın. Ombre dudak makyajını denemenin tam zamanı! Çeşitli ombre dudak makyajı videolarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Tabi koyu renk yapılan dudak makyajları ayrı bir özen istiyor. Rujunuzu sürmeden önce iyice nemlendirmeyi ve taşma yapmaması için rujunuzla uygun dudak kaleminizi çekmeyi unutmayın güzeller.

Bu kış soft ama biraz da canlı, mat ama biraz da dikkat çekici olma yılı!

Güzelleşmek üzere.

5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR