x

Kış İçin Saç Modelleri

Kış sonunda geldi çattı. Bütün yaz savura suvura uçurduğumuz saçlarımızın artık daha derli toplu olmasının zamanı geldi. Çünkü yazın ince giysilerimiz açık saçları rahat kaldırıyor fakat kışın montumuzun kazağımızın sürtünmesiyle ortaya çıkan elektrik enerjisi saçlarımızı elektriklendiriyor. Tabi her zaman toplu olacak diye bi kural yok. Sonuçta atkı takmayı ihmal ettiğimiz dondurucu günler saçlarımız en güzel atkılarımız! Bizi sıcacık sarıyorlar. O zaman bu kış kolayca yapabileceğiniz saç modellerimizi anlatmaya başlayalım!

1- Su Dalgalı Saç Modeli

Öncelikle saçlarınıza su dalgası yapın. Bunun için su dalgası yapan saç maşası kullanabilir, geceden saçlarınızı örerek dalgalandırabilir ya da normal saç maşanızı kullanırken tutamlarınızı döndürerek maşalayıp dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Sonrasında ise işlem çok basit! Alnınızın sağ ve sol kenarından birer tutam saç alın ve normal üçlü örgü örün. Ördüğünüz tutamları lastik toka ya da bant ile bağlayın. Kırçıllaşan saçlarınız için saç spreyi ya da jöle kullanabilirsiniz. Sonra ördüğünüz saçları düzgünce başınıza taç gibi yerleştirip paravana işe tutturun. Bitti!

 

2- Alın Örgülü Saç Modeli

Alın örgüsü zor gibi görünse de aslında çok basit. Saçlarınızı yandan ve yukarıdan düzgünce ayırın. Öne doğru tarayın. Bir tutam saçı alıp elinizi gevşek tutarak örmeye başlayın. Sadece yukarıdan saçlar ekleyerek yeteri kadar örün. Sonra düz örgüyle devam ederek ucuna lastik toka bağlayın. Oval bir şekilde örgüyü ayarlayın ve kulak arkasından paravana ile tutturun. Alın örgünüz hazır!

 

 

 

3- Romantik Saç Modeli

Saçınızı tarayın ve kulak arkanızdan bir tutam saç alın. Yukarıya doğru tutarak ayırdığınız tutamı örün. Aynı şekilde diğer kulak arkanızdan da bir tutam saç örün ve uçlarını lastik tokayla bağlayın. Örmediğiniz saçladınızı tarayıp toka ile tutturun. Sprey ile üst kısımları sabitleyin. Ördüğünüz saçları çapraz şekilde getirip paravana ile yanlardan tutturun. En tepedeki saçlara da krepe yaparak kabartın. Tarak ile geriye doğru düzeltip sabitleyin.

 

 

4- Çiçek Saç Modeli

Çiçek modeli yapmak için seçtiğiniz yerden bir tutam saç alıp tersten başlayarak örün ve ucunu bir miktar örmeden lastik tokayla tutturun. Saç bırakmamızın nedeni üstteki saçı gevşetmek için kullanmaktır. İlk örgüden başlayarak yavaş yavaş örgüyü yanlara doğru çekin. Böylece model yaprak formunu alacak. Gevşetme işlemi bitince dikkatlice çevirip dolayın ve paravana ile sabitleyin. Eğer saçınız uzunsa yana doğru tüm saçı almak çok güzel duruyor bizden söylemesi.

 

 

5- Yandan Örgülü Saç Modeli

Öncelikle saçınızı ayırıp, bir tutam saç alın. Üçe ayırın ve bir kere düz örgü örün. Her defasında alttan azar azar saç ekleyerek ilerleyin. Örerken elinizi gevşek tutmalısınız. Bu şekilde örmeye devam edin ve bir lastik tokayla tutturun. Tüm saçınızı örgüyü de dahil ederek üçe ayırın ve düz örgü örün.

 

 

 

6- Saç Örgüsü İle Taç Modeli

Öncelikle saçlarınızı tarayın. Örgü yapacağımız yeri ayırıp pensleyin. Bir tutam saçı üçe ayırarak normal örün, alın kenarındaki tutama her seferinde saç dibinden saç ekleyin. Normal bir örgü ve alttaki tutama saç ekleme şeklinde saç kalmayıncaya kadar ilerleyin ve normal örgü ile devam edip paravana ya da lastik tokayla tutturun. Saç spreyi ile sabitleyin.

 

 

 

7- Kolay Saç Modeli

Saçlarınızı tarayıp üç eşit parçaya ayırın ve lastik toka ile bağlayın. Her bir saçı ortadan ikiye ayırarak ters çevirin. Bu kadar basit!

 

 

 

 

8- İp/Burgulu Saç Örgü Modeli

Saçınızın ön kısmından bir tutam alın. İkiye ayırın ve iki tutam saçı bir kere dolayın ve her bir dolayışta sağdan ve soldan saçlar ekleyerek öreceğiniz yere kadar devam edin. Zor gibi görünse de bir iki denemeyle başaracaksınız!

 

 

 

9- Balıksırtı İle Saç Modeli

Öncelikle saçlarınızı yandan ayırın, üçe ayırın ve bu parçaların birbirine karışmaması için toka ila tutturun. Küçük bir tutam ayırıp balıksırtı örmeye başlayın. Üç parçayı da aynı şekilde örerek uçlarından lastik tokayla tutturup paravana ile sabitleyin.

 

 

 

Gördüğünüz gibi kolayca yapabileceğiniz farklı modellerle siz de fark yaratabilirsiniz. Modellerin uygulamalarını izlemek isterseniz resimlerin üzerine tıklamanız yeterli!

Güzelleşmek üzere.

Saç Neden Dökülür Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR