x

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

Yaz ayı gelince cildimize daha çok dikkat ederiz. Kalın kıyafetler yerini incecik atletlere tişörtlere bırakınca kadınların dert ettiği sıkıntılardan biri de koltuk altı kararmaları! Kim istemez ki koltuk altının cildiyle aynı renkte olmasını! Özgüveni zedeleyen, koltuk altını açıkta bırakan kıyafetleri giyince moral bozan bu sorunu gelin birlikte çözelim. Eğer sizin de koltuk altlarınız grileştiyse, ağda yapsanız bile görüntüsünü beğenmediğiniz için atlet giymekten çekiniyorsanız aşağıda vereceğimiz doğal yöntemlerle koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz.

Koltuk altlarının normal deri renginden siyah gözükmesinin nedenleri arasında kılların traş edilmesi yada alınması, düzenli olarak koltuk altı kıllarının giderilmesi için kremler kullanılması, aşırı terleme, koltuk altlarının havalanmasının yeterli olmaması, ölü cilt hücrelerinin birikimi ve alkol bazlı deodorant ve ter önleyicilerin kullanılması sıralanabilir. Ancak, her zaman bu sorun masum nedenlerden kaynaklanmayabilir. İnsülin direnci ile ilgili Akantozis nigrikans, obezite, hormonal bozukluklar, bazı ilaçlar ve kanser gibi nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlardan şüpheleniyorsanız hemen doktora başvurmalısınız. Lafı daha fazla uzatmadan hemen başlayalım!

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 1

 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

 • 1 tatlı kaşığı sirke

Malzemeleri iyice karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltuk altına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışın sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 2

 • 1 adet portakalın kabuğu

 • Bir miktar gül suyu

Portakal kabuklarını güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve aldığı kadar gül suyu ekleyerek macun kıvamına getirin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 3

 • Kalınca kesilmiş 2 dilim limon

Limon, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Limon dilimlerini koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekledikten durulayın. Limon cildi kurutacağından bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 4

 • 1 tatlı kaşığı sandal ağacı tozu

 • 1 tatlı kaşığı gül suyu

Sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırıp elde ettiğiniz macunu koltuk altına sürün. Sandal ağacı rengin açılmasını sağlarken gül suyu da serinlik ve yumuşaklık hissi verir.15 dakika beklettikten sonra nazikçe durulayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 5

 • 1 tatlı kaşığı karbonat

 • Bir miktar su

Karbonat da cilt renginin açılmasına yardımcı olan bir üründür. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltuk altına uygulayın, 15 dakika bekledikten sonra durulayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 6

 • İnce kesilmiş 2 dilim patates

Patates, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Patates dilimlerini koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekledikten durulayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 7

 • 1 adet salatalığın suyu

 • Bir kaç damla limon suyu

 • Bir miktar zerdeçal

Malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Koltuk altlarınıza sürüp yarım saat bekleyin. Ardından durulayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 8

 • Yumurta yağı

 • pH dengeli sabun

Koltuk altı kararmalarına iyi gelen bir diğer etkili yöntem de yumurta sarısından elde edilen yumurta yağıdır. Yumurta yağı nazikçe kararmış görünen bölgelere uygulanır. Koltuk altlarına uyguladığınız yumurta yağını bir gece bekletin. Yumurta yağında bulunan omega -3 cildinizin yumuşak ve parlak yapılması için yeni cilt hücrelerinin oluşumunu teşvik eder. Sabah kalkınca koltuk altlarınızı sabunla yıkayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 9

 • 1 fincan esmer şeker

 • 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Malzemeleri iyice karıştırın. Banyoda 1-2 dakika ıslak cilde uygulayın ve durulayın. Haftada iki kez bu uygulamayı yapın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 10

 • 2 yemek kaşığı süt

 • 1 çay kaşığı lor

 • 1 yemek kaşığı un

Malzemeleri karıştırarak hamur elde edin. Cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu hamur cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Tam yağlı süt krema ile daha iyi sonuçlar alınabilir. Sütte yer alan vitamin ve yağ asitleri cildi aydınlatma özelliğine sahiptir.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 11

 • Hindistan cevizi yağı

Önce banyo yapın daha sonra 15-20 dakika boyunca bu yağ ile cildinize masaj yapın. Hafif bir sabunla yıkayın ve ılık su ile durulayın. Hindistan cevizi yağı, iyi bir E vitamini kaynağıdır. Cildin aydınlatılmasına yardımcı olmak için her gün veya gün aşırı kullanmanız önerilir. Hindistan cevizi yağının başka bir faydası da doğal bir deodorant olmasıdır.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 12

 • E vitamini yağı

E vitamini yağı; koltuk altını sadece beyazlatmakla kalmaz ayrıca o bölgedeki deriyi yumuşak ve pürüzsüz yapar. Sadece az bir miktar yağı bölgeye birkaç dakika sürün ve yıkayın. Hatta E vitamini kapsülü alıp, her seferinde bir kapsülü kırarak bu yağı koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Böylece bu pahalı yağı boşa harcamış olmazsınız.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 13

 • 2 yemek kaşığı nohut unu

 • 1 yemek kaşığı yoğurt

 • 1 yemek kaşığı limon suyu

 • 1 tutam zerdeçal

Nohut unu, yoğurt, limon suyu ve zerdeçalı pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın. Bu macunu koltuk altınıza uygulayın. Yarım saat bekletin ve suyla yıkayın. Bu karışım, koltuk altınızı hem temizleyip, hem nemlendirip, hem beyazlatarak koltuk altınıza açık bir ton vermesi açısından çok faydalı bir karışımdır. Daha iyi bir sonuç için bu karışımı ilk 2 hafta boyunca her gün, daha sonra haftada 2 kez uygulayın.


Koltuk Altı Kararmasına Çözüm - 14

– 1 tatlı kaşığı pirinç unu

– 1 yemek kaşığı yoğurt

– 1 tatlı kaşığı elma veya üzüm sirkesi

Malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra tüyleri temizlenmiş ve sabunla yıkanmış vaziyette olan koltuk altına bu karışımı sürün. Fırça kullanırsanız daha rahat edersiniz. 15-20 dakika kadar kurumasını bekleyin ve ılık su ile durulayın. Dilersiniz sonra bebek pudrası sürebilirsiniz. Bu kürü haftada 2 kez, çok yoğun koltuk altı kararması varsa haftada 3 kez uygulamalısınız.

Güzelleşmek üzere.

Sağlıklı Bir Cilt İçin 10 Altın Kural Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Koltuk altı kararmasına çözüm, koltuk altı karamaları, koltuk altı nasıl beyazlatılır, kararan koltuk altına ne yapmalı, koltuk altı için beyazlatan maskeler, koltuk altı kararması kürleri.

YORUMLAR