x

Krem Farlar Nasıl Kullanılır?

Son bir kaç yıldır krem farlar çok seviliyor. Peki krem farlar nasıl kullanılır? Özellikle de Mac Paintpot'lar ve Maybelline Color Tattoo'lardan sonra çoğu makyaj meraklısı merak edip denedi bu sevimli minik cam kavanozları. Yıllardır kullanmaya alıştığımız toz farları nasıl ve hangi fırçalarla kullanacağımızı öğrendik. Toz farlarda işi profesyonelliğe götürmek için en az 3 farklı far fırçası kullanmak gerekir. Peki hiç krem farların toz farlardan daha rahat olduğunu düşündünüz mü?

Krem farların en güzel özelliği 3 farklı işi yapabiliyor olması. İster far, ister baz, isterse eyeliner olarak kullanabiliyorsunuz. Gündüz makyajınızda çabukluk sağlarken gece makyajında kalıcılığı ön planda tutuyor. Biz 24 saat kalıcılığını denemedik ama en az 15 saat gözünüzde hiç bozulmadan durduğunun garantisini verebiliriz.

Krem farları asıl özelliği olan far olarak kullanacaksanız iki yolunuz var. Yüzük parmaklarınız yardımıyla göz kapağınız tümüne yedirerek kademe kademe ilerleyebilirsiniz. Parmağınıza çok fazla ürün almamaya özen gösterin. Yoksa farınız tabaka gibi durabilir ve çizgilenme oluşabilir. Önemli olan farı teninize nemlendirici gibi yedirmek ve doğal renkler elde etmek. İkinci ve daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayam yöntem ise fırça yardımıyla uygulamak. Krem far için kullanacağınız fırça geniş açılı ve yassı olmalıdır. Tıpkı kapatıcı fırçası gibi. Bu fırçalar ürünü yoğun almanızı ve olduğu gibi göz kapağına taşımanızı sağlar. Fırçayla uygulandığında tek katta bile istenilen rengi elde edebilirsiniz. Örneğin tüm göz kapağınıza açık pembe krem farı uyguladıktan sonra sadece dış kısımlara açık yeşil bir krem farla tonlama yaparsanız çok doğal bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Krem farları baz olarak kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken nokta krem farınızın toz farlarınızla uyumlu renkte olması. Eğer krem farınız ten rengiyse üzerine her renkte toz far çalışması yapabilirsiniz fakat renkli krem farlarınız varsa üzerine aynı renklerde toz far uygulamalısınız. Madem aynı renkler kullanılacak ne gerek var mı dediniz? Tabi ki çok uzun süre kalıcık! Ayrıca bir gözünüze sadece toz far diğer gözünüze krem far üzerine toz far uygularsanız aradaki harika farkı siz de göreceksiniz. Krem far toz farınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Krem farlar eyeliner olarak kullanılacaksa, jel eyeliner'lar gibi uygulama yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey kesik uçlu ince fırça. Hatta size bir tüyo verelim. Çoğu krem far jel eyeliner'lardan çok daha başarılı sonuçlar sağlıyor. Yani jel eyeliner yerine krem far alarak bir taşla iki kuş vurabilirsiniz güzeller.

Krem farların rahatlığına bir kere alıştınız mı yaz kış vazgeçemeyeceksiniz.

Güzelleşmek üzere.

Güzelleştiren 10 Altın Kural İçin Tıklayın!

YORUMLAR