x

Kuru Saç Bakımı

Hava kirliliği, kimyasal maddeler, güneş ve saç kurutma makineleri, saçları ciddi oranda kurutmaktadır. Kuru saçlar da bu faktörler göze alındığında çoğu insanın yaşadığı yaygın problemlerden biridir. Peki kuru saç bakımı konusunda nelere dikkat edilmelidir?

Saç kurutma makinelerinin saçları yıprattığı ve ciddi oranda kuruttuğu ortaya çıkmıştır, bu nedenle saç kurutma makinesi kullanımı en aza indirilmelidir ve varsa eğer sıcak yerine soğuk fön seçeneği ile kurulanmalıdır.

Saç boyası uygulanan saçlara özel geliştirilen şampuanlar boyalı saçlar için idealdir, saç renginin korunmasını sağlar ve kuruyan boyalı saçları besler.

Kuru saçların problemi nemsiz olmasıdır. O nedenle saç kreminin her şampuandan sonra uygulanması gerekir. Kuru saçlara saç kremi, saç dipleri haricinde tüm saçlara uygulanmalıdır ve yaklaşık 3-5 dk. arası bekletilmeli ve sonra durulanmalıdır.

Kuru saçlar için özel maskeler bulunmaktadır ve saçın kaybolan ışıltısını geri kazandırmak için muhteşem bir çözüm olacaktır. Kuru saçlar için saç maskesi, 5-10 dk arası bekletilmeli ve ardından durulanmalıdır.

Saç renginin doğru seçilmesi de saçın canlı görünmesi için en büyük faktörlerden bir tanesidir. Saça uygulanan gölge ve renk doğru seçilirse ışıltı artabilir ve saç boyalarındaki peroksit düzeyi de az olmalıdır.

YORUMLAR