x

Kusursuz Bacaklar İçin Makyaj Sırları

Dergi sayfalarını kurcalarken, magazin programı izlerken kadınların bacakları mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Hatta bazen bizim bacaklarımız neden bu kadar güzel görünmüyor diye yakınmışızdır. Aslında bacak makyajıyla bu kadar kusursuz göründüklerini biliyor muydunuz? Mükemmel bacaklar için bir kaç taktik bilmeniz yeterli. Her gün yapmasanız bile özel günlerinizde mini etek ya da mini şortunuzun altında görünen kusursuz bacaklar için makyaj sırlarını bilmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız bu tüyoları çok rahat uygulayacak ve sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz. Aşağıda listelediğimiz 4 maddeyle pürüzsüz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz

Bacak makyajına geçmeden önce bacaklarınıza mutlaka peeling yapın. Ölü derilerden cildinizi arındırmazsanız yaptığınız makyaj pütürlü görünür. Bacak makyajı yapacağınız zamanın öncesinde peeling yapmanıza gerek yok. Haftada bir defa bacaklarınıza peeling yapmayı adet haline getirmelisiniz. Peeling malzemeleriyle uğraşmak istemiyorsanız doğal ve işe yarayan kabak lifini önerebiliriz. Biraz canınızı acıtsa da zamanla bacaklarınızda batık kalmayacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın güzeller. Şimdi bacak makyajına geçelim.

1- Bacaklarınıza Likit Fondöten Sürün!

Hafif yapılı fondötenler ile bacaklarınızın renk farklılığını gizleyebilirsiniz. Yer yer beliren kırmızı noktalar görüntüyü bozar. Fondöten yerine BB kremle de işinizi halledebilirsiniz. Nemli bacaklarınıza tercihen sünger yardımıyla ten renginizle uyumlu fondöten ya da bb kreminizi sürün. Fondöten ya da bb kreminiz yoksa vücut losyonunuza biraz toz pudra ekleyip iyice karıştırarak da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

2- Işıltılı Pudralar Bacaklarınızı Pürüzsüz Gösterir!

Yüze kontür yapmayı artık her makyaj meraklısı biliyor. Peki bacaklarınıza kontür yapmayı hiç düşündünüz mü? Herkes maleesef kemik yapısı gereği ince bilekli ve ince bacaklı değil. Bol ışıklı bir ortama katılacağınız zaman bacaklarınıza ışıltılı pudra ile kontür yapabilirsiniz. Tıpkı yüzünüze uyguladığınız gibi ön planda tutmak istediğiniz bölgelere (özellikle kaval kemiği) ürünü yedirebilirsiniz. Işıltılı olan yerler daha çekici duracak ve diğer bölgeleri arka plana itecektir. Bacaklarınız bronzsa aynı etkiyi uzun süre nem sağlayan nemlendiriciyle de yapabilirsiniz. Fakat yağ sürmenizi tavsiye etmeyiz. Çünkü bitkisel yağların emilimi zordur ve gece boyunca oturduğunuz koltuklara leke bırakmasına neden olabilir.

3- Nemlendiricinize Otobronzan, BB Krem ya da Fondöten Ekleyin!

Bacaklarınızın mükemmel görünmesi için nemlendiricinize renklendirici cilt ürünleri ekleyebilirsiniz. Bacağınıza kullanacağınız bir miktar nemlendiriciye istediğiniz koyuluğa gelene kadar BB krem, fondöten ya da otobronzan ekleyin. Karışımı bacaklarınıza tercihen bir sünger yardımıyla ayaklarınız da dahil olmak üzere yedirin. Daha sonra üzerine transparan pudra uygulayın ki nemlendiricinin etkisiyle parlama yapmasın. Böylece gece boyunca bacaklarınız hem kusursuz hem de nemli olacak!

4- Bacaklarınıza Aydınlatıcı Sürün!

Bacaklarınızın renk farklılığından ya da batıklarından değil de sadece kalın görünmesinden şikayetçiyseniz sadece aydınlatıcı ile de işinizi halledebilirsiniz. Kaval kemiğinize ve isterseniz bacak aralarınıza süreceğiniz aydınlatıcı ile bacaklarınızı olduğundan daha ince gösterebilirisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aydınlatıcıyı dizlerinize sürmemek. Bu ışık oyunu hoşunuza gidecek!

Güzelleşmek üzere.

Evde Yapabileceğiniz Selülit Eritme Hareketleri İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştıınız: Kusursuz bacaklar, mükemmel bacakların sırları, pürüzsüz bacaklar için makyaj sırları, bacak makyajı, kusursuz bacaklar için makyaj sırları, bacağa makyaj yapmak, bacak fondöteni, bacak spreyi, ince bacaklar, bacak inceltme tüyoları.

YORUMLAR