x

Long Time Liner Kalıcı Makyaj

İlk olarak Almanya’da keşfedilmiş bir yöntem olan Long Time Liner Kalıcı Makyaj uygulaması daha sonraları İsviçre, Kanada, Fransa ve İspanya’da ün kazanmış. Ve nihayet Türkiye’de! Peki Long Time Liner nedir? Yıllardır bildiğimiz kalıcı makyajdan farkı nedir? Long Time Liner’ın kalıcı makyajdan farkı hücre yenilenmesi ile iki yıl içinde kaybolmasıdır. Yani makyajınızda değişiklik yapmak isterseniz 2 yıl sonunda Long Time Liner uygulamanız kendiliğinden siliniyor. Ayrıca kendiliğinden silinmeden de lazerle sildirme şansınız var.

Bu uygulamada, uygulamayı size yapacak olan Linergist yani uzmanınız çok önemli. Çünkü 2 yıl boyunca yüzünüzde duracak olan makyajın nasıl olacağına karar vermek çok kolay değil. Uygulama yaptıracağınız yeri ve uzmanı seçerken o kişinin önceki çalışmalarına, uygulama yaparken çekilmiş fotoğraflarına ve uzman hakkındaki yorumlara bakmanızı tavsiye ederiz.

Long Time Liner uygulaması 3 farklı bölgeye yapılıyor.

1- Kaşlar: Her sabah doldurmaktan sıkıldığınız kaşlarınızın keşke daha şekilli ve uğraştırmayacak görüntüde olmasını dilediğiniz olmuş muydu? Yanlış kaş alımı ya da cımbızın neden olduğu seyrelmeler insanın canını sıkıyor. O zaman Long Time Liner uygulamasıyla bu hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 2 yıl boyunca kaşlarınıza bir işlem yapmadan güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu işlemde gerçek kıl tekniği yapılıyor. Uygulama yapılmadan önce yüz şeklinize uygun bir kaş şekli ve ten renginize uygun bir renk çiziliyor. Dikkat! Burada uzmanın tecrübesi çok önemli!

2- Gözler: Sabah uyandığınızda aynada gördüğünüz gözlerle öğle vakti gördüğünüz gözler arasında dağlar kadar fark var değil mi? Bu uygulamada kirpik diplerinizin alt ve üst çizgilerine ince bir çizgi çiziliyor. Gece uyurken bile doğal makyajlı olmanız sağlanıyor. İstediğiniz kalınlıkta ve şekilde çizgi çizdirebiliyorsunuz. Yüzerken bile gözlerinizde eyelinerın olması çok güzel değil mi?

3- Dudaklar: Long Time Liner uygulamasıyla dudaklarınızı kalınlaştırabilir, rengini değiştirebilir ya da çerçeve çizdirebilirsiniz. Yiyip içtiğinizde rujunuzun çıkmadığını düşünmek bile çok güzel değil mi? Bu renkler doğal dudak rengi tonlarından başlayıp daha koyu ruj renklerine kadar geniş bir yelpazeye sahip. Renge karar vermek çok önemli ve zor. Moda diye yaptırdığınız dikkat çekici bir renkten soğuyabilir ya da kıyafetinize uymadığı için canınız sıkılabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca doğal renklerden gitmekte fayda var.

İlk uygulamalarda ön çizim ve karar aşaması olduğu için daha uzun olmakla birlikte ortalama iki saat sürüyor. Kalem benzeri ultra ince uçlu bir aletle cildin en üst epidermis tabakasına işlem yapılıyor. İğneler tek kullanımlık, uygulama sonrası çöpe gidiyor. İşlem sırasında acı hissetmiyorsunuz. Boyalar ise antibakteriyel özelliğe sahip, alerji testinden geçmiş ve tamamen bitkisel. Kemoterapi hastaları bile uygulama yaptırabilir. Kaliteli bir yerde yaptırdığınız sürece yan etki söz konusu olamaz. Yılın her mevsiminde istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. Dediğimiz gibi renk seçimi çok önemli. Sarışın bir bayanın koyu renk kaş ve dudaklara sahip olması göze batar ve doğallıktan uzaklaşır. Yaptırmadan önce hangi rengi seçeceğinizi içiniz sinene kadar düşünün.

Güzelleşmek üzere.

5 Dakikada Makyaj İzlemek İçin Tıklayın!

YORUMLAR