x

Makyaj Çantamda Ne Var?

Gün boyu modumuz ne olursa olsun makyaj en büyük kurtarıcımızdır nasıl mı? Yapılan uzun iş toplantıları ya da okula giderken uygulanacak sade makyaj her durumda işe yarayacak günü değiştirebilecek imkânlar sunar bize. Ama makyajımızı uygularken en büyük etmen tabi ki kendimizi tanımak ve cilt özelliklerimizi, cilt tipimizi iyi bilmek olmalıdır. Tam da günün en yorucu saatlerine doğru ilerlerken sizin daha mutlu ve zinde görünmenizi sağlayacak bir makyaj tazelemesi iyi gelecektir. Bu yüzden de tabi ki yanınızda, çantanızda hangi malzemelerin olması gerektiğini iyi bilmelisiniz. İşte günün kurtarıcıları:

Siyah göz kalemi:

Makyaj çantanızın en temel malzemesi olmalıdır. Gözlerinize sürdüğünüz andan itibaren harika bir derinlik katarak tüm yorgun görünümü kapatıp yüzünüze renk katacaktır. Gözleriniz ne renk olursa olsun onları öne çıkarmanın ilk şartı siyah göz kalemidir. Aynı zamanda göz içlerine kullanılmazsa bile eyeliner veya dipliner sevenler için göz üstüne veya göz altına kullanılabilir.

Pembe Tonlarında Ruj:

Makyaj çantalarının vazgeçilmezi olmalıdır. Birçok kişiye yakışabilen bu ton, makyajınızda hangi renge ağırlık verirseniz ona uyum sağlar. Siyah ve yoğun göz makyajının tamamlayıcısı ya da günlük hafif bir makyajın temeli pembe rujunuz olabilir, üstelik hangi ten rengine sahip olursanız olun.

Ten Rengine Uygun Bir Allık:

Aslında hemen karar verilip alınması gereken bir makyaj malzemesi değildir. Ten renginize uyacak allığı bulmak için birçok farklı ürünler denemeniz gerekebilir. Genellikle beyaz tene pembe, esmer tene bronz tonları tercih edilir. Siz de kendinize uygun en az bir allığı makyaj çantanızdan eksik etmeyin.

Dudak Parlatıcısı:

Dudak parlatıcıları aynaya bile ihtiyaç duymadan kendinizi daha bakımlı hissetmenizi sağlayacak adeta sihirli bir makyaj malzemesidir. Özellikle pembe tonlarındaki dudak parlatıcıları her mevsimde her makyajla uygun olabilir. Hem dudaklarım güzel görünsün hem de risk almayayım derseniz çantanızda bulunması gereken kesinlikle pembe dudak parlatıcıları olmalıdır.

Mascara:

Günün yorgunluk belirtisini en azaltan makyaj malzemesi olarak rimel kanıtlanan bir gerçektir. Kirpiklerinize hacim verirken aynı zamanda gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Rimel çantanızda olması gereken kilit ürünlerdendir.

Aydınlatıcı:

T bölgesini aydınlatır. Tüm gün boyunca mutlu, aydınlık görünmenizi sağlar.Bu sayede makyaj çantalarının en büyük kurtarıcı malzemeleri arasına girmiştir.

Pudra:

Sıkıştırılmış pudralardan çantanızda bulunması şart. Çünkü hafif bir fondötenin ardından veya gün sonunda fondötenin uçması nedeniyle gün içerisinde hafif bir pudra geçilebilir. Bu da solgun görünmenizi engelleyecektir.

Makyaj Temizleyici Mendil :

Çantamızın bir tarafında mutlaka bulunmalı ki yapılan bir hata sonunda kolayca makyajımızı temizlememize yardımcı olabilsin ve aynı zamanda bunun yanı sıra pamuklu çubukta kurtarıcınız olacaktır.

Fırça:

Allık veya pudra fırçası ile küçük ürün fırçalarına gerek kalmadan işinizi pratik ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Hem de bu şekilde daha etkili ve kalıcı sonuçlar yakalayabilirsiniz. Bu yüzden makyaj çantanızın bir köşesinde bulunması gereken bir malzemedir.

Güzelleşmek üzere…

Doğru Fondöten Nasıl Seçilir? Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız; makyaj, makyaj çantası, makyaj çantamda ne var, makyaj teknikleri, makyaj ürünleri, makyaj malzemeleri, kozmetik ürünler.

YORUMLAR