x

Makyaj Temizleme Yolları

Siz de büyük zevkle yaptığınız makyajı gece temizlemeye üşenenlerden misiniz? Makyajınızı temizlemeden yatma hatasına asla düşmeyin güzeller. Çünkü makyajın cildinize vereceği zararları telafi etmek çok zor! Bu yüzden makyajı yaparken gösterdiğimiz özeni temizlerken de göstermek gerekiyor. Cildimiz oldukça hassas ve incinmeye meyilli... Piyasada çok fazla ürün karşımıza çıksa da içerdiği kimyasal maddelerin cildimiz için çok da iyi olduğu söylenemez. Bu kadar fazla çeşide rağmen cilt tipimize uygun temizlik ürününü bulmak gerçekten zor. Çünkü doğru ürünü araştırırken birbirinden farklı içeriklere sahip kimyasallarla cildimizi yoruyoruz. Tasarımına kapılıp satın aldığımız ürünler cildimize yan etki yapınca bir de bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz ve temizlik rutini daha can sıkıcı hal alıyor. Sivilceler, siyah noktalar, genişleyen gözenekler, renk bozuklukları, ince çizgiler, güneş lekeleri derken cildimize iyilik yapacağız diye kötülük yapıyoruz. Bu yüzden sizin için daha sağlıklı ve güvenilir makyaj temizleme yollarını inceledik. Bütün hazır ürünlerinizi bir kenara atın ve kendi güzellik ürünlerinizi yapmaya başlayın!

Zeytinyağ İle Makyaj Temizlemek

Cilde pek çok faydası olan zeytinyağını temizleyici olarak kullanmayı hiç düşündünüz mü? Pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak makyajınızı temizleyebilirsiniz. Bu formül göz makyajının temizliğinde etkili olurken kirpiklerinizi de besleyecektir. Ayrıca zeytinyağının içeriğindeki doğal yağ asitleri cildi beslediği gibi kırışıkların azalmasına yardımcı olacaktır.Özellikle kuru ciltler için harika bir temizlik ürünü olacağından şüpheniz olmasın. Bu konuyla ilgili videomuzu hala izlemediyseniz buraya tıklayın.

Bitkisel Yağ Karışımları İle Makyaj Temizlemek
Yağlı bir cildiniz varsa zeytinyağını kullanmak size ağır gelecektir. Fakat sizin için de farklı bir yöntem var! Kekik, badem ve kuşburnu ile harika bir makyaj temizleyicisi hazırlayabilirsiniz. 5 damla badem yağı, 3 damla kuşburnu yağı, 1 damla kekik yağı ve 1 damla E vitamini ampulü bir kapta iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Bu formül, ciltteki yağ oranını dengeler. Cilt fazla yağından arınıp temiz ve parlak bir görünüme kavuşur. Ayrıca içeriğindeki kuşburnu yağı cildinizi korur ve kırışıklıklarla savaşır. Kuşburnu yağını tek başına makyaj öncesi de uygulayabilirsiniz. Böylece makyajınızın kalıcılığını arttırıp cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz.

Salatalık Ve Süt İle Makyajı Arındırma
Salatalık ve süt ile de harika bir makyaj temizleyicisi yapmak mümkün. Bir adet salatalığı rendeleyip yarım litre süt ile 10 dakikaya yakın kısık ateşte ısıtın. Ancak çok fazla kaynamamasına özen gösterin. Daha sonra bu karışımı süzüp bir şişeye boşaltın. Mümkünse cam şişe tercih edin. Bu temizleyiciyi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Kullanacağınız zaman çıkarıp pamuğa bir miktar dökerek yüzünüze sürebilirsiniz. En fazla 4-5 gün içinde tüketilmelidir, daha uzun süre kullanmamaya dikkat edin.

 

Güzelleşmek üzere...

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir? videosu için tıklayın!

YORUMLAR