x

Makyaj!

Makyaj, kadınların vazgeçilmezi! Kimi zaman harikalar yaratabiliyorken kimi zaman kadını daha beter duruma sokabiliyor. Makyaj hakkında bilinmeyenleri öğrenmedikçe de bu böyle devam edecek. Her zaman söylüyoruz. Az ve öz makyaj yapın! Asla sizi değiştirecek kadar yüzünüze boya sürmeyin. Bu hem cildinizde kat kat tabakalar halinde duracağı için kötü bir görüntü oluşturur, hem de cildinize geri dönüşü olmayan zararlar var!

Bir kere makyaj yapan bir kadınsanız cilt bakımınıza çok önem vermelisiniz! Makyaja her zaman tertemiz, pırıl pırıl bir ciltle başlamalısınız. Sabahları olmasa bile her gece yatmadan önce mutlaka temizleyici, tonik ve nemlendiricinizi kullanmalısınız. Neme doymamış bir cilde fondöten sürdüğünüzde ne kadar yaşlı görüneceğinizi tahmin edersiniz. Cakey görüntü dediğimiz o kek görüntüsü yerine sivilceli ve kızarıklarla dolu bir ciltle dolaşmanız hem görüntü hem de sağlığınız açısından çok daha iyidir! Ayrıca haftalık cilt bakımları yapmayı da ihmal etmeyin. Sizin için sıklıkla güncellediğimiz güzellik maskelerini takip edip uygulayarak hem eğlenebilir hem de doğal ve uzun yollarla cildinize bakım yapabilirsiniz.

Nasıl bir makyaj yapacağınıza karar vermeden önce yüz hatlarınızı tanıyın. Kaş şekline göre makyaj, yüz şekline göre makyaj, göz şekline göre makyaj, ten rengine göre makyaj, saç rengine göre makyaj gibi pek çok ayrıntı var. Arkadaşınızın yaptığı o harika makyajın sizde aynı harikalıkta durmamasının nedeni de bu. Herkes kalın ve uzun kuyruklu eyeliner kullanacak diye bir kural yok! Herkes göz pınarlarını aydınlatmak için gözlerinin başlangıç noktasına açık renk far ya da aydınlatıcı sürmemeli. Mesela gözleriniz birbirinden ayrıksa siz ortaya açık renk far sürerek onları daha da birbirinden uzak göstermiş olursunuz. Kaşlarınızın ortası ayrıksa onların başlangıç noktalarını doldurmazsanız yüzünüz tuhaf durabilir. Göz kapaklarınızın düşükse ve sürdüğünüz kuyruklu eyeliner iç kısımda kalıyorsa oraya kocaman kuyruk yapmanızın bir anlamı yok. Dudaklarınızın inceyse ve kalın göstermek istiyorsanız lip-gloss kullanmayı sevmelisiniz.

Allık sürmenin püf noktaları vardır. Klasik yanakları içe çekip elmacık kemiklerine allık sürmek herkeste işe yaramaz. Yüz şeklinize göre allık sürme tekniğini bilmelisiniz. Yoksa yanaklarınızda komik bir görüntü oluşabilir.

Bakışlarınızın en can alıcı noktası kaşlarınızdır. Seyrek kaşlarınız varsa onları doldurmayı ihmal etmeyin. Kaşlarınızı doldurmak için kaş kalemi, kaş farı ya da kaş rimeli kullanabilirsiniz. Çok esmer biri olsanız bile kaşlarınızı siyah renge boyamayın. Bu sizi çok sert gösterir.

Yüze kontür yapmanın herkesin harcı olmadığını kabul etmek gerek. İyice dağıtılmamış ve yüzde çamurumsu bir görüntü oluşmuşsa o kontürü derhal silin. Çünkü orada yanlış bir şeyler var! Sizler için pek çok yüz kontürleme yöntemlerine videolar çektik. Her yüz şekline ayrı ayrı yüz kontürlemenin nasıl olacağını anlattık. Yüz şekli nasıl belirlenir? adlı videomuzdan başlayarak doğru kontürlemenin nasıl yapacağını ilgili videolarımızdan öğrenebilirsiniz.

Gündüz makyajı, gece makyajı ya da özel gün makyajını birbiri ile karıştırmamak gerek. Örneğin her gün dudağınıza kırmızı ruj sürmek sizce ne kadar mantıklı? Kırmızı, bordo gibi iddialı renkler mümkün olduğunca seyrek kullanılmalı. Okula giderken bazı zamanlar değişiklik ya da kendinizi iyi hissetmek için sürebilirsiniz. Fakat adınızı kırmızı ruj süren kız olarak yaymaya gerek yok. Çünkü bu erkeklerin siz bakış açısını değiştirebilir.

Gündüz yaptığınız makyaj mümkün olduğunca doğal olmalı. Zaten son zamanlar yok gibi makyajın popüler olduğunu biliyorsunuz. BB kremler günlük makyajınız için büyük kurtarıcı. Her gün fondöten sürerek cildinize zarar verir ve sivilcelenmeye neden olursunuz. Ne kadar sorunlu cildiniz olursa olsun onları kapatmak yerine tedavi etmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Sonuçta cildinizin ömür boyu sizinle yaşayacak. Tedavi süresince kötü görünmenin bir sakıncası yok. Emin olun pürüzsüz cildinize kavuştuğunuzda herkesin dikkatini çekmeyi başaracaksınız.

Gece makyajınızda biraz abartıya kaçabilirsiniz. Bir kaç saat için yüzünüzde kalacak olan makyaj size çok fazla zarar vermez. Tabii sonrasında iyice temizlemek şartıyla! Gözlerinize koyu renk farlar sürerseniz dudaklarınızı nude tonlarda renklendirmeyi, tam tersi dudaklarınıza iddialı renkler sürerseniz gözlerinize pastel tonlarda makyaj yapmanız gerektiğini unutmayın. Koyu renk rujlar kullanmadan önce mutlaka dudak peelingi yapmanız gerek. Kabuk kabuk görünen dudaklara koyu renk rujlar sürülmez!

Özel gün makyajlarında çılgınlık yapmanız serbest. Çok farklı takma kirpikler takabilir, simli pırıltılı ve göz alacak kadar canlı farlar, rujlar kullanabilirisiniz. Evet o anlık siz, siz olmaktan çıkacaksınız. Kırk yılda bir yapacağınız bu makyaj sizi yanlış göstermez, aksine ortama göre davranmasını bilen ve bakımlı olan bir kadını çağrıştırırsınız.

Gözlerinize koyu renk makyaj yapacaksanız öncelikle göz makyajından başlamalısınız. Far tozlarının göz altlarınıza dökülmesi kaçınılmazdır. Makyaja başlamadan önce göz altlarınıza transparan pudra sürüp, göz makyajınızı tamamladıktan sonra o pudrayı temizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Rimeli doğru kullanmak ve doğru seçmek de çok önemli! Kirpiklerinizin birbirine yapışmaması için kirpik tarağıyla tarayabilirsiniz. Rimel Nasıl Sürülür? adlı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle yaptıracağınız yeri çok çok iyi araştırmalısınız. Bu sağlığınız için çok önemli bir konu. Makyaj hakkında kesin kararlar almadan ve uzun süre geri dönüşü olmayan bir yola girmeden önce bu konuyu bir kaç defa düşünmenizde fayda var. Son pişmanlık fayda vermez!

Makyajın kıyafetlerinizle uyumlu olması da çok önemli. Örneğin günlük hayatta renkli bir şeyler giymişseniz aynı renklerde makyaj yapmak sizi kötü gösterebilir. Tıpkı göz ve dudak makyajı dengesinde olduğu gibi kıyafet ve makyaj dengesine de dikkat etmelisiniz.

Unutmayın! Çok makyaj yapmak, güzel olmak demek değildir. Doğallığınızdan, orjinalliğinizden ödün vermeyin güzeller.

Buğulu Göz Makyajı İçin Tıklayın!

Güzelleşmek üzere.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Makyaj nasıl yapılır, makyaj yapmanın püf noktaları, makyaj hakkında bilinmeyenler, gece makyajı,gündüzmakyajı, özel gün makyajı, buğulu göz makyajı, cilt makyajı, göz makyajı.

YORUMLAR