x

Mezuniyet Makyajı Önerileri

Yıllarca çalıştınız çabaladınız ve sonunda o son güne geldiniz. Bu heyecan hem lise sonunda hem de üniversite sonunda yaşanır. Belki de bir çok arkadaşınızı son kez göreceğiniz gündür. Keplerin havaya fırlatıldığı an duygulanmamak elde değil! Peki bu çok özel günde nasıl görünmek isterdiniz? Yıllar sonra defalarca bakacağınız resimlerinizde hala kendinizi yani makyajınızı, saçınızı ve kıyafetinizi beğenmeniz çok önemli. Ben ne yapmışım böyle diye pişmanlıklar yaşamanızı istemeyiz. Bu yüzden size bazı mezuniyet makyajı önerilerinden bahsetmek istedik.

Dönemimizin en çok ilgi gören alanı olan modaya uymak artık kaçınılmaz. Şu an ne modaysa hepimiz ona ayak uydurmaya çalışıyoruz. Makyajımız da her geçen gün farklılaşıyor, güzelleşiyor ve el alışkanlığı sayesinde profesyonelliğe bir adım daha yaklaşıyor. Mezuniyet makyajında da yeteneğinizi konuşturmak isteyeceğinize eminiz. O gün herkes kendini kanıtlamaya çalışacak. Kimisi saçını makyajını kuaföre yaptırırken kimisi kendi yeteneklerini kullanacak. Makyajınızı kendiniz yapın ya da başkasına yaptırın fark etmez fakat aşağıdaki tavsiyelerimize uymaya çalışın güzeller.

  • Cildinizi makyaja hazır hale getirmeniz çok önemli. Biliyoruz ki yağlı cilt tipine sahip kızların eli hep pudraya gidecek. Cildiniz ne zaman parlamaya başlarsa üzerine kat kat pudra sürmeye çalışacaksınız. Bu da cildinizin yaşlı görünmesine neden olacak. Mezuniyet gününüzün bir önceki gecesinden cildinize güzel bir peeling yapın ve cildinize nem bombardımanı sağlayacak bir maske uygulayın. Yüzünüzde en az 1 saat kalabilen bir maske olmalı. Hatta sabaha kadar yüzünüzde tutabileceğiniz bir maske harika olur! Sabah yüzünüzü temizleme jeli ile temizleyip, sıkılaştırıcı bir tonik kullanın. Son olarak cildiniz yağlıysa su bazlı, kuruysa yağ bazlı nemlendiricinizi sürün. Cilt makyajınıza başlamadan 1 saat önce gerekirse tekrar nemlendiricinizi uygulayın. Böylece cildiniz neme doymuş olacak ve cilt ürünlerinizi rahatlıkla emerek sizi doğal gösterecektir.

  • En önemli ikinci kuralımız ise fondöteninizin cilt tonunuzla uyumu! Fotoğraflarda yüzünüzün diğer bölgelerinizden daha beyaz görünmesi ne kadar korkunç değil mi? Sonuçta o gün bol bol fotoğraf çekineceksiniz. Ne daha açık ne daha koyu! Fondöten ve kapatıcıları satın alırken mağaza ışığı altında test etmeyin. Mağaza ışıkları sizi yanıltır. Bu tür ürünler alırken cildinize makyaj yapmadan temiz ve nemli bir şekilde gitmenizde fayda var. Kendi makyaj fırçanızı yanınıza alın ve orada tam bir uygulama yaptıktan sonra güneş ışığı altında test edin. Kendi ten renginizden daha koyu ya da daha açık bir renk bir ürün sürerseniz, güzel makyaj yapma şansınızı hemen kaybedersiniz. Fondöten ve kapatıcınız  mutlaka ve mutlaka ten renginizle birebir aynı tonda olmalıdır. Kullandığınız fondöten ince yapılı ama kaliteli olsun. Yüzünüzde kalıp gibi durmasın. HD fondöten ve pudraları duymuş muydunuz? Flaşlı fotoğraf çekimlerinde bu ürünler cildinizi daha pürüzsüz ve genç gösterirler. Örneğin Make Up For Ever High Definition Powder ile ilgili yorumlarımızı buradan okuyabilirsiniz.

  • Kaşlarınızın duruşu fotoğrafta çok önemli! Kiminin kaş şekli oldukça düzgün iken kimisinin ise yapısal olarak seyrek ya da şekilsizdir ve bu durum makyaj yaparken de çok önemli etmenlerden birini oluşturmaktadır. Çünkü makyajı gösteren durumlardan birisi de kaştır. Kaşlarınız seyrekse veya şekil düzensizse kusurları göz kalemi kamufle edebilirsiniz.  Ancak bu işi itina ile yapmalısınız. Sanki kıl varmış gibi çok küçük ve yan çizgilerle boyamalısınız. Açık renk kaşlar kahverengi veya gri kalemle belirlenmelidir hatta altın kahve tonları da açık renk kaşlar için uygundur.

  • Kendinizi olduğundan farklı göstermeye çalışmayın. Günlük yaptığınız doğal makyajınızı bir tık daha ileri seviyeye taşıyın. Örneğin koyu çarpıcı bir renk ruj kullanın. Ya da gözlerinize kopkoyu buğulu bir göz makyajı yapın. Takma kirpik kullanın. Allığınızı, aydınlatıcınızı, bronzerınızı abartmayın. Ya gözünüze ya da dudağınıza ağırlık verin. Her ne kadar doğal toprak tonlarındaki makyajlardan yana olsak da bu özel günde pırıltılı simli farlar kullanmak isteyebilirsiniz. O zaman dudağınıza nude renk ruj kullanın. Zaten sürekli yiyip içeceğiniz için rujunuzun rengi ne olursa olsujn tazelemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca ten renginizle makyajınızın renk uyumu çok önemli. Esmerseniz buradaki, sarışınsanız da buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

  • Makyajınızın rengi kıyafetlerinizle birebir aynı renk olmamalı! Bu demode bir görüntüdür. Mesela mavi renk abiye giydiyseniz makyajınızı sakın mavi yapmayın. Siyah ya da daha doğal tonlarda farlar tercih edin. Yani renkli göz makyajları kullanmak tehlikeli! Elbiseniz kırmızı ise rujunuz da aynı tonda kırmızı olabilir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta tonlamadır. Kıyafetiniz koyu kırmızı iken dudağınızda pembe alt tonlu kırmızı sırıtır.

  • Nasıl bir makyaj yapacağınıza karar vermeden önce yüz hatlarınızı tanıyın. Kaş şekline göre makyaj, yüz şekline göre makyaj, göz şekline göre makyaj, ten rengine göre makyaj, saç rengine göre makyaj gibi pek çok ayrıntı var. Arkadaşınızın yaptığı o harika makyajın sizde aynı harikalıkta durmamasının nedeni de bu. Herkes kalın ve uzun kuyruklu eyeliner kullanacak diye bir kural yok! Herkes göz pınarlarını aydınlatmak için gözlerinin başlangıç noktasına açık renk far ya da aydınlatıcı sürmemeli. Mesela gözleriniz birbirinden ayrıksa siz ortaya açık renk far sürerek onları daha da birbirinden uzak göstermiş olursunuz. Kaşlarınızın ortası ayrıksa onların başlangıç noktalarını doldurmazsanız yüzünüz tuhaf durabilir. Göz kapaklarınızın düşükse ve sürdüğünüz kuyruklu eyeliner iç kısımda kalıyorsa oraya kocaman kuyruk yapmanızın bir anlamı yok. Dudaklarınızın inceyse ve kalın göstermek istiyorsanız lip-gloss kullanmayı sevmelisiniz.

  • Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız “Göz Rengine Göre Far Seçimi”, dudaklarınızı konuşturmak istiyorsanız da “Ruj Sürme Teknikleri” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Güzelleşmek üzere.

Mezuniyet Saçı Önerileri İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Mezuniyet makyajı, öneri, tavsiye, mezuniyet saçı, kadın sitesi, güzellik, mezuniyet makyajı önerileri.

YORUMLAR