x

Mezuniyet Makyajı

Kızlar mezuniyet gecelerine çok önem verir. Çünkü o gece hayatınıza yeni bir sayfa açacağınız ilk gündür. Herşey mükemmel olmalıdır. Yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda hala modern göndüğünüzü düşünmelisiniz. Abartı makyaj, kadınsı abiyeler, kocaman eski moda topuzlar çok yanlış! Hazır okullar 2. döneme yaklaşmaktayken size bir kaç mezuniyet makyajı tüyosu vermek istedik.

Öncelikle yapacağınız makyajda yaşınızı göz önünde bulundurmalısınız. Makyajın bir bayanı nasıl değiştirdiği ortada. Yıllarca okula doğal halinizle gittiniz. Bazen uyuyakaldığınız için yüzünüzü yıkamakla yetindiniz. O zaman 2 saatlik gece için çok farklı görünmeye çalışmanın ne anlamı var ki?

Liseden ve üniversiteden mezun olmak çok ayrı. Arada en az 4 yıl fark oluyor. Bu yüzden mezuniyet makyajlarını da ayrı kefeye koymak lazım. Öncelikle liseli çıtır güzellerimizle başlayalım.

Lise Mezuniyet Gecesi Makyajı Nasıl Yapılır?

18'inize geldiğiniz için artık ablalarınız gibi her türlü makyaj malzemesini kullanabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz! Tazecik ciltleriniz fondöten yüzü görmemişken onları yormayın. Muhtemelen ergenlik sivilcelerinizden de kurtuldunuz. En ufak bir kırışıklığınız yok. Siz en güzel yaşınızdasınız. O zaman makyajınız da çok doğal olmalı. Buğulu göz makyajları, kırmızı dudaklar, kontürleme yapılmış ten makyajı size göre değil!

Gecenin en güzel kızı olmak için dikkat etmeniz gereken ilk yer kıyafetiniz olmalı. Sakın eliniz düğünlerde giyilen abiyelere gitmesin. Soft renkler, tütülü elbiseler çok moda! Kıyafetiniz soft olunca makyajınız da soft olsa hiç fena olmaz. BB krem kesinlikle bana yetersiz diyorsanız ince yapılı bir fondöten kullanın. Ten renginizle kesinlikle aynı olsun. Yoksa fotoğraflarda bronz teniniz altında ruh gibi bir yüz görebilirsiniz! Uygun tonda fondöten bulamazsınız hiç kullanmayın daha iyi. Allık olarak uçuk şeftali ya da uçuk pembe ton seçimi size kalmış. Sizde hiç biri abartı durmaz. Kocaman pofuduk bir allık fırçasıyla sürün ki kendi ten renginizmiş gibi görünsün. Dudaklarınızda şeffaf, şeftali, pembe, turuncu parlatıcı ve rujlar kullanabilirsiniz. Sıra geldi gözlere! Göz kapaklarınızda damarlarınız görünüyorsa kapatıcı ya da ten rengi krem farlarla kapatın. İncecik kuyrujlu eyeliner ve bol rimel sizde olmazsa olmaz. Eğer kıyafetinizin rengiyle uyumluysa hafif pembelerle biraz far da kullanabilirsiniz.

Üniversite Mezuniyet Gecesi Makyajı Nasıl Yapılır?

Artık bir üniversite mezunuysanız kadınlığınızı kullanmaya sıra geldi! Fakat herşeyin abartısı sizi 30'lu yaşlara götürecek. Siz hem doğal hem de çarpıcı olmalısınız. Kıyafetiniz yaşınıza uygunsa makyajda sınır tanımayın. Öncelikle gözlere mi yoksa dudaklara mı yoğunlaşacağınıza karar verin. Bize sorarsanız göz makyajı deriz. Çünkü gece boyunca yiyip içeceksiniz ve rujunuz sürekli bozulacak. Siyah, lacivert, mor, mürdüm, zümrüt yeşili ya da herhangi bir koyu renk ile buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Bunun için makyaja ten renginize uygun bir rengi astar far olarak kullanın. Sonrasında kademe kademe tonları koyulaştırarak makyajı bitirin. Buğulu göz makyajında göz şekliniz çok önemli. Göz şeklinize uygun makyajın nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli. Ten makyajında uygun renkte fondöteniniz ve kapatıcınızı sürdükten sonra sıra geldi kontürlemeye. Kontür yapmanız şart değil. Yapmak isterseniz yüz şeklinize uygun kontürlemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın. Göz makyanınızı yoğun seçtiyseniz allığı abartmaya gerek yok. Hatta allık yerine sadece bronzer bile kullanabilirsiniz. Buğulu göz makyajı yerine kalın kuyruklu eyeliner ile de gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Sonrasında bol bol rimel. Dudağınızda capcanlı pembeler, turuncular ya da mat koyu kırmızılar, mürdümler hatta morlar! Herşey yaratıcılığınıza bağlı. Koyu renk ruj sürecekseniz bu yazımızı mutlaka okuyun. Bu gece sizin geceniz!

Şimdiye kadar yaşadığınız en güzel gün, mezuniyet geceniz olsun.

Güzelleşmek üzere.

En Güzel Makyaj Yapan Ünlülerin Türk Versiyonu İçin Tıklayın!

YORUMLAR