x

Mezuniyet Saçı Önerileri

Mezuniyet günlerinde kızlar için saçların ayrı bir yeri vardır. Herkes daha önce hiç yapmadığı saç modellerini denemek ister. Kimi kızlar gerçekten bu işin sırrını biliyor. Çok modern saç modelleriyle bütün fotoğraflarda saç modelini kusursuzca göstermeyi başarıyorlar. Kimileri ise kendilerini demode topuzlarıyla 10 yaş ileriye götürüyorlar. İster kep atma töreninizde olsun isterse balonuzda olsun saçlarınız çok güzel olmalı. Hem sizi rahatsız etmeyecek ve gecenin sonuna doğru tepeden toplattırmak zorunda bırakmayacak hem de yaşınıza yakışır bir şekli olmalı. E bu saça da kolay karar verilemiyor malesef. Mezuniyeti yaklaşmaya başlayanlar için bazı fikirler vermek istedik.

Dağınık topuz eskilerden beri vazgeçilmeyen topuz modelidir. Fakat artık bu topuzlar daha modern hale geldi. Ne yazık ki hale eski moda dağınık topuz yaptıran kızlarımız çok fazla. Eğer dağınık topuzdan vazgeçemiyorsanız saçlarınız çok doğal görünmeli. Yani bol spreyli, sert bir şekilde sabitleştirilmiş, bukleleri keskin olan saçlardan uzak durmalısınız. Sizi kuğu gibi gösterecek bir model seçmelisiniz.

 

 

 

 

 

Düz topuz son zamanlarda yine saç modasının başında geliyor. Tüm yaz terlememek için saçlarımızı tam tepeden toplamadık mı? İşte bu topuzun biraz daha hacimlisini yaptırarak güzel bir mezuniyet saçına sahip olabilirsiniz. Düz topuzu minyon yüzlülerin yaptırmasını tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

Moda ne olursa olsun uzun dağınık saçlardan vazgeçmeyen kızlarımız da var. Gece boyu dans edeceğinizi ya da kep töreninde saatlerce ayakta bekleyeceğinizi düşünürsek bu model biraz riskli. Fakat dalgalı saçların da cazibesini bilmeyen yok. Bu yüzden saçlarınızı dalgalı yaptıracaksanız kullanacağınız saç ürünleri kaliteli olmalı. En az 3 saat boyunca saçlarınızın elektrik kabarmasını önlemeli. Saç spreyiniz kafanızda kalıp gibi durmamalı. Saçlarınızı bir oraya bir buraya savurabileceğiniz aynı zamanda dağınık bukleleri olan saç modeli gerçekten çok güzel.

 

 

 

Saçlarını açık seven fakat yüzüne gelmesinden rahatsız olan kızlarımız da var. Onlara tavsiye edeceğimiz saç modelleri gerçekten de özel gün saçı dedirtiyor. Resimde de gördüğünüz gibi yarı toplu hem doğal hem de havalı saç modelini düzgün bir şekilde yaptırırsanız modern ve genç bir modele kavuşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Aksesuarlarla süslenmiş saç modelleri ise bizim favorimiz. Salaş bir şekilde toplanmış topuzlara bir de şık tokalar eklenince gecenin prensesi havası vermiyor mu?

 

 

 

 

 

Kısa saçları olanlar da üzülmesin. Hacimli ve bol katlı saç kesimlerini enteresan şekilde sabitlerseniz en az dergi kapaklarındaki kısa saçlı mankenler kadar havanız olacak!

 

 

 

 

 

Romantik olmak ve o geceyi erkek arkadaşıyla geçirecek kızlarımız masumluğumdan taviz vermemeli. Değişik örgü modelleriyle yaptıracağınız saçlarınızla çok güzel olabilirsiniz. Sevgiliniz o gece sizi çok kıskanacak!

 

 

 

 

 

Bir de farklı olmayı seven kızlarımız var. Onlar için ise rengarenk saçlar öneriyoruz. Hangi renkleri bir araya getirip nasıl bir saç modeli yapacağınız tamamen size kalmış. Bu kadar renk işin içine girince çok çılgın bir saç modeli olacağı kesin. O zaman elbisenizi siyah almakta fayda var.

 

 

 

 

 

Mezuniyet gününüzü sonuna kadar yaşayın. Çünkü o günü hep hatırlayacaksınız.

Güzelleşmek üzere.

Örgü İle Ense Topuzu Videomuzu İzlemek İçin Tıklayın!

YORUMLAR