x

Midi Etek | Nasıl Giyilir?

MİDİ BOY ETEK KOMBİNLERİ

2014/2015 Sonbahar/Kış sezonunun en gözde parçalarından biri Midi Boy Etekler. Yaz sezonunun devamı olarak sonbaharımızı ve kışımızı da kaplayan bu etekleri kombin yapmak sanıldığı kadar kolay değil. Eğer basenleriniz biraz genişse ya da bacak boyunuz kısaysa bu boy etekleri tercih ederken çok daha dikkatli olmalısınız. Ama mutlaka uzun bacaklara sahip olmanıza gerek yok. Bakalım midi boy eteğimizi nasıl giymeliyiz?

1) Eğer kısa boylu bir bayansanız midi boy etek alırken mutlaka yüksek belli olanları tercih edin. Eteğinizin üzerine giydiğiniz bluzunuzu ya da kazağınızı eteğinizin içine sokmalısınız. Ayakkabı olarak ise stiletto tarzı bileğinizi kesmeyen ayakkabıları tercih etmelisiniz. 

2) Eğer uzun boylu bir bayansanız bu etekleri giyerken işiniz biraz daha kolay. Eteğinizi yine yüksek bel tercih etmeniz daha trend gözükmenize yardımcı olacak. Üzerine giydiğiniz bluzunuz/kazağınızı eteğinizin içine sokmak zorunda değilsiniz ve biraz daha bol parçalar seçebilirsiniz. Ayağınıza ise bileğinizi kesen ayakkabılar ya da bootiler giyebilirsiniz. 

3) Bu etekleri giyerken illaki topuklu ayakkabı giymeniz şart değil, babet giyerek sevimli-şık bir havaya bürünebilirsiniz. 

4) Eğer biraz daha iddialı ve farklı olmak istiyorsanız midi boy eteklerinizin altına 2014/2015 Sonbahar/Kış sezonununda en çok sevdiğimiz ve rahat ettiğimiz parçalardan olan spor ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Hem de ne rengi ne de markasına bakmaksızın hepsini!

5) Eğer moda için yaşıyorum diyenlerdenseniz midi boy eteklerinizi tuniklerle ve uzun kazaklarla kombinleyebilirsiniz.

6) Birbirinden renkli, cıvıl cıvıl ve neon reklerde sweetshirtlerinizle giyebilirsiniz. 

Kısaca bu sezon midi boy etekler modeli ne olursa olsun sizi fazlasıyla feminen, modern ve güzel gösterecek. 

Modayla kalın, güzelleşmek üzere... ÇÇÖ

Kaynak:

http://carolinesmode.com/stockholmstreetstyle/

http://lusttforlife.com/

http://atlantic-pacific.blogspot.com.tr/

http://www.fashionsquad.com/

YORUMLAR