x

Modamarkaj.com | Didar Aslan

Sizlere yeni keşfettiğim ve yazılarını büyük keyifle okuduğum bir moda bloğundan bahsetmek istiyorum; MODAMARKAJ!
Bloğun sahibi ve editörü Didar Aslan. Arkasında küçük bir ekibi var ama bütün yazılar onun kontrolünden geçmeden asla yayınlanmıyor.. Sitede modayla ilgili en son trendlerden makyaj önerilerine, mekan, kitap ve oyun keşiflerinden ünlü röportajlarına kadar bir çok içerik var. Sürekli bir şeyler deneyimleyen biri olarak benim şahsen en beğendiğim bölüm
Bi’ŞEY DENİYCEM oldu. Bu bölümde bazen ünlülerin stilini yakın markaja alıyor bazen de kozmetik ürünlerini inceliyor. Aynı zamanda makyaj deneyimlerini de takipçileriyle paylaşıyor. Onu biraz daha yakından tanımak istersiniz diye düşünüp kendisine bazı sorular yönelttim. Didar’ın bana sorduğu soruları da onun takipçileri için memnuniyetle yanıtladım. Benim röportajımı merak ediyorsanız www.modamarkaj.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Didar seni daha yakından tanımamız için bize kendinden bahseder misin? MODAMARKAJ’a kadar olan yolculuğunu merak ediyorum.

Aslında 18 yaşımdan beri çeşitli blog denemelerim oldu. Başta mizah yazıları yazıyordum ama daha sonra ilgim modaya doğru kaymaya başladı. Türkiye’den ve dünyadan çeşitli fashion blogger’ları inceledikten sonra Fransızca dişi aslan anlamına gelen lalionne.co isimli bloğu kurdum. İçeriği benim kişisel look’larımdan ve kısa yazılarımdan oluşuyordu. Biraz ilgi görmeye başlayınca da elimi çabuk tutup daha fazla içeriğe sahip olan MODAMARKAJ isimli bloğumu oluşturdum. Yakın zamanlarda da bir YouTube kanalı açıp daha interaktif bir hale getirdim.

Böyle güzel bir moda bloğunun sahibisin, stilini paylaşır mısın bizimle?

Teşekkür ederim :) Galiba ruh halime göre giyinmeyi seviyorum. Feminen detaylara muhakkak yer veriyorum. Genel olarak ışıldamayı sevsem de bazen umursamaz görünmeyi de seviyorum. Bir bakmışsın parizyen de oluvermişim. Sanırım bir kalıba bağlı olmayı sevmiyorum.

Modayı takip etmek zorunda olduğun bir iş yapıyorsun, bu özel hayatındaki kıyafet seçimini de etkiliyor mu?

Hiç etkilemiyor desem yalan söylerim. Genelde bir bütün olarak iyi görünmeyi sevdiğim için çok zorlanmıyorum ama bloğumla ilgili bir fotoğraf karesinde yer alacaksam ya da bir video çekiyorsam elbette takipçilerim için ekstra özen gösteriyorum.

Takipçilerime önerebileceğin kullandığın ve memnun kaldığın güzellik ve bakım ürünleri neler?

Şu sıra L’occitane’ın melek otu özlü kremi favorim. Makyajımdan önce cildimi çok iyi nemlendiriyor. Bunun dışında Kiehl’s Midnight Recovery serum yüzüme çok iyi geliyor. Sabah uyandığımda tazelenmiş ve ışıl ışıl hissediyorum.   

Makyaj ile aran nasıldır, günlük hayatta tercihin ne yönde?

Son 5-6 aydır oldukça sıkı fıkıyız. Şu an bilmediğim ürün yok durumuna geldi. Günlük hayatta yine uğraşılmamış bir görüntü olduğu için no make-up fikrini benimsiyorum ve çok fazla makyaj yapmaktan kaçınıyorum. Özel günlerde ve makyaj videolarımda epey bir uğraşıyorum ama 

Kür, maske gibi özel bir güzellik sırrın var mı?

Ben haftada 3 gün yüzümü dinlendiriyorum. Bunu da gittiğim kulüpte sauna ve buhar odalarına girerek destekliyorum. Böyelikle cilt toksinlerinden iyice arınmış oluyor. Eve geldiğimde de yüzümü soğuk suyla şokladıktan sonra bildiğimiz sodayı yüzüme tonik olarak uyguluyorum. Yine aynı günlerde güvendiğim bitkisel ya da homemade maskeler varsa yüzüme uygulayabiliyorum.

Asla vazgeçemem dediğin makyaj malzemen ne?

Kesinlikle maskara ama eğer iki tane söyleme hakkım varsa lip balm’larım da vazgeçilmezlerim.

Türkiye’de ve yurt dışında takip ettiğin bloglar var mı?

Fashion Blogger olarak Türkiye’den Meriç Küçük, yabancılardan da kesinlikle The Blonde Salad yani Chiara Ferragni. Pek tabii ilgim makyaja kaydığından beri yani yaklaşık 5-6 aydır senin de sıkı bir takipçinim  Sitenin içeriğine ve “nasıl yapılır” uygulamalı videolarına bayılıyorum.

Çok teşekkür Didar!

Didar'ın bu enerjisi ile Modamarkaj'ın diğer moda bloglarından kısa sürede sıyrılacağı bir gerçek! Bu güzel röportaj için kendisine teşekkür ediyor ve özellikle yeni başladığı moda ve güzellik videolarında başarılar diliyorum. 

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR