x

Ofiste Güzelleşme Yolları

Nerede ve hangi ortamda olursak olalım, her zaman bakımlı, güzel, çekici olmak ister tüm kadınlar. Bu bir spor salonu olsa bile böyledir. Asıl önemli nokta ise nerede olursak olalım kısa sürede güzelleşme yollarını bulmak ve uygulamaktır. Çoğu insan gibi siz de evinizden daha fazla iş yerinde vakit geçirirsiniz. Yorucu iş toplantıları, yemekleri derken ister istemez sürekli insanlarla iç içe olmak zorunda kalırsınız ve vakit darlığı da bu konuda tek düşmandır. Bizler de iş yerinin bu yorucu ve vakit darlığı sorununa rağmen, sizlere kısa sürede güzelleşme yollarını anlatmak istedik!

Bu konuda en önemli nokta makyaj uzmanlarının da söylediği gibi ne kullandığımızdan çok nasıl uyguladığımızdır. Kısa vakitten dolayı hızlı bir şekilde yapayım derken abartı bir şekilde insanların karşısına çıkmayı kimse istemez. Bu yüzden bu süre içerisinde kullanmanız gereken malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Fondöten, baz, kapatıcı başlıca malzemelerdir. İlk olarak bu sayede pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz. Bu ürünleri kullanma aşaması ise; eğer gözenekleri belli olan bir cildiniz var ise fondöten uygulamadan önce bir baz ya da kapatıcı ile gözenekleri kapatmalısınız. Bu işlem aynı zamanda fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı fondötenler kullanmalısınız böylece hem bir anlık makyajınızda olsun hem günlük makyajınızda olsun cildinizin yağlı görünmesini engellemiş olursunuz.  

Yağlı ciltler daha çok özen ister. Bu yüzden gün içerisinde veya sonunda makyaj tazelemek istiyorsanız bu işlem sırasında kullanılacak malzemeler de içerisinde su yosunu, yağ dengeleyici bulunan temizleyiciler ile cildinizi silmeye özen gösterin. Temizlenen cildin ardından matlaştırıcı bir ürün kullandığınızda cildiniz makyaja hazır olur. Eğer kuru bir cildiniz varsa cildinizin nemlenmesi için aşırı yağlı olabilecek ürünleri tercih etmeyin. Bunun yerine içinde pırıltı bulunan baz kullanarak cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Nemlendiriciniz ise yine aynı şekilde yağsız olmalıdır.

Hatırlatılması gereken önemli bir nokta da fondöten bir kapatıcı değildir. Önce kapatıcı sonra fondöten uygulamalısınız. Kuru ciltler için pırıltılı fondöten ve eğer gözenekli bir cildiniz var ise likit fondöten kullanmalısınız. Tüm bunları iş yeri ortamında veya normal bir süreçte uygularken bile işiniz tamamen pratik olması açısından fırça ve sünger dışında parmaklarınızı da kullanabilirsiniz. Sonrasında rahatlıkla pudra ponponuyla şeffaf bir pudra uygulayabilir gün içerisinde hem sade hem de hem renkli bir güzellik yakalayabilirsiniz.

Ofiste güzelleşme sırasında far seçiminde gri, boz ve kahverengi gibi göz farları oldukça ideal. Göz kapaklarınızı alkolsüz tonik ile temizleyin. Kuruduktan sonra farı uygulayın. Farın gün boyu aynı etkiyi göstermesi için şeffaf pudra uygulayın. Siyah veya kahverengi maskara ile de kirpiklerinizi belirginleştirebilirsiniz.

Dudak makyajı öncesinde ise dudaklarınızı nemlendirin. İnce fırça ile ruju uygulayın. Doğal dudaklar için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Rujdan sonra iki dudağınızın arasına peçete koyarak fazlalıkları alın. Sonrasında şeffaf pudrayı dudaklarınıza uygulayın.

Güzelleşmek üzere…

Neden Kilo Veremiyorum! Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız; güzellik sırları, güzelleşme yolları, ofiste güzelleşme yolları, bakımlı kadın, makyaj teknikleri, makyaj tüyoları.

YORUMLAR