x

Ojenin Kalıcı Olması İçin Öneriler

Ojeler, kimi kadınlara işkence gibi gelir, kendilerine yakıştırmazlar ya da oje sürmekle zaman kaybetmek istemezler. Kimi kadınlar için ise vazgeçilmezdir. Yüz makyajını geçiştirip tırnaklarına daha bi özen gösteren, her gün farklı renkte oje süren, tırnaklarına her gün nail art yapan çılgın kadınlar... Şişede durduğu gibi durmuyor tabirini rakının yanında oje için de kullanabilir miyiz? Malum ojeler şişelerindeki renkte göründüğünde kendilerine aşık olmamızı sağlıyorlar fakat kimisi tırnağa sürüldüğünde o rengi elde etmemiz için bizi 3 kat sürmeye zorluyor! Hal böyle olunca aceleci davranıyoruz ve sonuç ya bozulmuş ya da kötü bir görüntü oluyor. Birazdan maddeleyeceğimiz tavsiyelerle ojelerinizin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz güzeller!

1- Oje sürmeden önce tırnanlarınızın temiz olduğundan emin olun. Önceki ojenin kalıntıları ya da tırnak üstünde oluşan yağ tabakası varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı temizleyin.

2- Base coat da denilen şeffaf ojenizi asıl renge geçmeden önce tek kat sürün. Bu renkli ojenizin daha rahat dağılarak tırnağınıza oturmasını sağlayacaktır. Ayrıca tırnaklarınızın sararmasını engellemiş olursunuz.

3- Şeffaf ojeniz yoksa tırnaklarınıza elma sirkesi sürün. Tırnak etlerine değdirmeden sürerseniz kokusu sizi rahatsız etmez, ojenin kokusu onu bastırır. Elma sirkesinin kullanım alanı çok geniş. Tırnağı da temizleyerek ojeye hazırlaması görevine şaşırmamak gerek.

4- Ojeyi ince katmanlar halinde sürün. Ojenin fırçasına kalın bir parça almayın. Bu; hem sürmenizi zorlaştırır, hem kurumasını beklerken etrafa değdirirsiniz, hem de en ufak işlemde parçalanız ya da izi çıkar. Bu yüzden fırçaya çok az oje alarak tek kat sürün, kurumasını bekleyin, sonra ikinci kata geçin.

5- Ojelerinizi buzdolabında saklayın. Böylece yapılarının bozulmasına engel olursunuz.

6- Parlak ya da ışıltılı yapıya sahip ojelerin kalıcılığı daha fazladır. Özel günlerde parlak ojeler tercih ederseniz sıkıntı yaşamazsınız. Mevsim yazsa zaten ışıltılı ojeler her ortama uyum sağlar.

7- Ojenizin kapağını açmadan önce parmaklarınızın arasında yuvarlayarak karıştırın. İki parmağınızın arasına alıp yukarı aşağı hareketlerle sallarsanız içinde kabarcıklar oluşur.

8- Oje koruyucu ürünler kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde şeffaf ojenizi son katman olarak sürerek altta kalan rengi koruyabilirsiniz.

9- Ojelerinizin kalıcılığını günlük hayatta yaptıklarınız da etkiler. Bulaşık yıkarken eldiven giyin, duş alırken tırnaklarınızı sert bir şekilde ovalamayın. Ellerinizin nemi kadar tırnaklarınızın nemi de önem verin. Çünkü tırnak etleriniz nemsizse kuruyarak parçalanır, bu da ojelerinizin dipten kalkmasına neden olur. Dolap kapaklarını, çantanızın fermuarını açıp kaparken, sofra hazırlarken, taşıtlara binerken hatta arkadaşlarınızla şakalaşırken ani hareketler yapmayın.

10- Kaliteli ojeler kullanın. Bu hem ojenizin kalıcılığı hem de tırnak sağlığınız için çok önemli. Ojenin içindeki kimyasal maddeler tırnak etlerinize zarar verir ve kötü görünürler.

Tüm bunlara dikkat ettiğinizde ojelerinizin uzun süre rengini ve şeklini koruyacağını düşünüyoruz.

Güzelleşmek üzere.

Evde Oje Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR