x

Okul İçin Saç Modelleri

Okula giderken abartı makyaj her zaman absürd kaçar. Full makyajlı okula gelen kızları hangi erkek beğenir ki? Ama farklı saç modelleriyle okula giden kızları? Emin olun saçlarıyla gündemde olan kızlar her zaman en iyisidir. Sabahları saçlarla saatlerce uğraşmak yorucu olur. Bu yüzden sizlere birbirinden basit ve güzel saç modelleri hazırladık. Hadi bakalım!

1- Tüm Saça İp/Burgulu Saç Örgüsü Modeli

Öncelikle saçınızdan bir demet alıp ikiye ayırın. Bir kere birbirine dolayın. Her defasında sağdan ve soldan saçları düzgünce alarak ilerleyin. Sonuna geldiğinizde her iki saçı aynı yöne doğru dolayın ve resimde gördüğünüz gibi birbirine dolaşmasını sağlayın. Evet bu biraz kolunu yorabilir ama sizce de çok orjinal değil mi?

 

 

 

2- Yandan Toplu Saç Modeli

Saçınızı tarayın ve yandan ayırın. Saç körüğü sürün ve ince telli bir tarak ile yana doğru tarayıp kulak arkasından paravana ile tutturun. İyice sabitlemek isterseniz biraz sprey sıkın. Kalan saçları tarayarak yandan lastik toka ile toplayın ve bir demet saç alıp dolayın, ardından paravana ile toplayın. Çok basit!

 

 

 

3- İp Örgüsü İle Kolay Saç Modeli

Bir tutam saçı ikiye ayırın ve bir kere birbirine dolayın. Her defasında alttan ve üstten saç ekleyerek istediğiniz yere kadar örü ve lastik  toka ile tutturun. Çok kolay değil mi?

 

 

 

4- Yandan Açık Saç Modeli

Öncelikle saçınızı tarayın ve yandan ayırın. Saç körüğü sürün ve ince telli bir tarak ile yana doğru tarayıp kulak arkasından paravana ile tutturun. İyice sabitlemek isterseniz biraz sprey sıkın. Bitti bile!

 

 

 

5- At Kuyruğu Modeli

Öncelikle saçınızı güzelce tarayın. Tepeden lastik toka ile toplayın. Elektriklenen ve kalkan saç tellerini düzeltmek ve sabitlemek için saç spreyi sıkıp ince telli tarak ya da krepe tarağı ile geriye doğru tarayarak düzeltin. Bu adım gün boyunca bozulmadan kalmasını sağlar ve çok daha şık durur. Son adım olarak bir demet saç alıp dolayın ve paravana ile tutturun.

 

 

 

6- Donut Topuz İle Yandan Topuz Modeli

Özellikle lise çağındaki kızlar için çok sevimli bir model var sırada. Saçınızı mümkün olduğu kadar yandan ve tepeden at kuyruğu yapın. Ardından donut topuz tokasıyla kocaman bir topuz yapın. İşte bu kadar!

 

 

 

7- Yarım Balıksırtı Örgü Modeli

Öncelikle tüm saçlarınızı tarayın ve balıksırtı öreceğiniz alanı belirleyip bir demet saç alıp üç eşit parçaya ayırın. İlk seferde düz bir örgü örün ve diğer adımlarda sağdan ve soldan saçları alırken kenarlardan saçlar ekleyin. Her saç alışınızda parmaklarınız yardımıyla saçları tarar gibi düzeltmeniz daha muntazam bir sonuç verir. İstediğiniz yere kadar ördükten sonra düz örgü ile devam edebilir ve lastik toka ile bağlayabilirsiniz. Saç spreyi sıkarak kalkan saç tellerini yapıştırabilir daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

8- Farklı Toplu Saç Modeli

Saçınızın ön kısmından, tepeden bir miktar saç alıp lastik tokayla bağlayın. Hemen altından bir tutam daha alarak aynı şekilde bağlayın. En son altta kalan tüm saçınızı lastik tokayla bağlayın. Yani 3 tane at kuyruğunuz olacak. Sonra sırasıyla bağladığınız ilk tutamı döndürüp ters çevirerek içinden geçirin. Dışarda kalan saçlarınızı bir alt kattaki at kuyruğunuz arkasından soktuktan sonra aynı şekilde onu da çevirin. Alt kat için de aynı işlemi yaptığınızda işlem tamam!

 

 

9- Düğüm Saç Modeli

Saçınızı yana doğru alıp tarayın. Saçınızı ikiye ayırarak düğüm atmaya başlayın. İki düğümden sonra saçınıza uygun renkte lastik toka ile bağlayın. İşte bu kadar!

 

 

 

10- Farklı At Kuyruğu Saç Modeli

At kuyruğunuza ufak bir kaç işlem ekleyerek daha farklı yapabilirsiniz. At kuyruğunu yaptıktan sonra biraz alt kısmından lastik tokayla bağlayın. Sonra tüm saçınızı ters çevirerek içinden geçirin. Saçınızı uzunluğuna göre ekleyeceniz parça değişecektir. Ucuna gelene kadar lastik toka ekleyip saçınızı döndürüp içinden geçirin. Bu kadar işte!

 

 

 

Gördüğünüz gibi küçük bir kaç işlemle farklı saç modellerine kavuşmak zor değil. Saç modellerinin uygulamasını izlemek isterseniz resimlerin üzerine tıklamanız yeterli güzeller!

Güzelleşmek üzere.

Şelale Örgüsünü Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR