x

Okulda Güzelleşme Yolları

Okulda güzel görünmenin sırrı doğallıktan geçer. Herşeyi abartan kızların nasıl yanlış bir izlenim verdiğini düşünün. Eteğini katlayarak minicik yapmış, abartı makyajla derse gelmiş kızların arkasından siz de konuşmadınız mı? Aslına bakarsanız sadece okulda değil her yerde doğal olmalısınız. Özel günlerinizde bile her şeyiniz yaşınıza uygun olmalı. Okulda güzelleşmenin yollarını tüm öğrenciler için genellemek olmaz. Bu yüzden lise ve üniversite olmak üzere ikiye ayırmak istedik. Hadi güzelleşmeye başlayalım!

Lisede Güzel Olmanın Yolları

Lise çağındaysanız lütfen ablalarınıza özenmeyin güzeller. Siz en güzel çağınızdasınız. Sizin güzelliğiniz özentilikten değil temiz ve bakımlı olmaktan geçiyor. Okul kıyafetlerinizi modaya uydurmaya çalışmayın. Okul dışında en mini etekleri giyebilir, göbeğinizi açabilir, rimelinizi sürebilir, saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Fakat okulda çalışkan bir öğrenci olmalı, üstünüz başınız buna uygun olmalıdır. Tüm erkekler kendilerine güvenen ve akıllı kızlardan hoşlanırlar. Çorabınız, ayakkabınız ve üniformanız her zaman temiz ve ütülü olmalı. Sürekli farklı saç modelleriyle havalı olmanız mümkün! Farklı topuz, at kuyruğu ya da örgü modelleri için videolarımızı takip edebilirsiniz. Ergenlik dönemindeyseniz ve sivilceleriniz çıkıyorsa onları sıkmayın. Sivilce ve siyah noktalar için verdiğimiz tarifleri uygulayarak onlarla savaşabilirsiniz. . Çok canınızı sıkan görüntüye neden oluyorsa bb krem ile kırmızılıklarını hafifletebilirsiniz. Fakat her sabah ve akşam cildinizi jelle ve tonikle temizlemeyi ihmal etmeyin! Dudaklarınız için renkli lip balm kullanabilirsiniz. Okulunuz izin veriyorsa renkli ve farklı model dizlere kadar uzanan çoraplarla dikkat çekebilirsiniz. Rimel süremeseniz bile kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırabilir, daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Sizin en güzel aksesuarınız ise gülüşünüz olsun. Şeker kokulu parfümler de tam size göre.

Üniversitede Güzel Olmanın Yolları

Artık büyüdünüz ve üniversiteye başladınız. Farklı ortama girdiniz diye sakın kendi kimliğinizden yabancılaşmayın. Her yerde kendinizden emin bir duruşunuz olmalı. Kendine güvenen ve ne istediğini bilen bir kadından daha çekicisi yok! Düzgün diksiyonunuzla emin olun erkeklerin dikkatini çekeceksiniz. 18'inizi geçtiğinize göre yavaş yavaş makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Çok kusurlu bir cildiniz yoksa şimdiden fondöteni hayatınıza sokmanın anlamı yok. BB kremler sizin için kafidir. Yurtta kalıyorsanız eşyalarınız için yeteri kadar yer yoktur. O zaman makyaj malzemeleriniz de çok fazla olmamalıdır. Bir rimel, bir şeftali bir pembe olmak üzere iki allık, bir pudra, bazen değişiklik için nude tonlarda bir far paketi, bir kaç tane ruj, belki bir de aydınlatıcı tüm işinizi görecektir. Abartı makyajlar yaşınızı olgun göstereceği gibi erkekler tarafından da yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Her zaman günlük ve doğal makyaj yapmaya özen göstermelisiniz. Bir bayanın sürekli aynı kıyafeti giymesi hoş olmaz. Fakat öğrencilikte kısıtlı imkanların olması normaldir. Kıyafet alışverişi yaparken mevcut kıyafetlerinizi göz önüne almalısınız. Renkler ve modeller birbirine uyumlu olmalı. Böylece değiş tokuş yapıp aynı kıyafetleri farklı kombinlerle deneyerek dikkat çekebilirsiniz. Parfüm kokmayı da unutmayın!

Kadın olmak ayrıcalıktır. Her yaşta değerinizi bilin güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Okul İçin Farklı Saç Modelleri Videolarımızı İzleyin!

YORUMLAR