x

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük hayatta tercih edilmemesi gereken, cilt gözeneklerini tıkayan ve cilde zarar verene makyajdır.Özel gecelerde ya da film çekimlerinde tercih edilmesi gerekir.  Tabi zararlı olduğu kadar da harika sonuçlar alınır o ayrı. İnsan cildi ışığı geçirir. Bu yüzden fotoğraf ve video çekimlerinde cilt kusurları ön plana çıkar. Bu kusurları gizlemek için porselen makyaj yapılır. 42 saate kadar dayanıklıdır. Porselen makyajın nasıl yapıldığı hakkında daha önce burada bahsetmiştik.

Bugün ise porselen makyaj malzemelerini konuşacağız. Porselen makyajın kalitesi için kullanacağınız malzemeler de en iyisinden olmalıdır. Aslında normal makyajdan pek farkı yok. Kuaförde size klasik ürünlerle yapılan makyajı porselen makyaj sanmayın. Bu makyajın 42 saat dayanabilmesi için biraz para dökmeniz şart.

Porselen Makyaj Malzemeleri

1- Sir Ağda: Cildinizin kusursuz görünmesi için yüz makyaja sir ağda ile hazırlanır. Özellikle alın, yanaklar ve bıyık üstünde ince sarı tüylerden bile kurtulmak lazım. Yoksa altta kalan tüyle pütür ve hava boşluklarına neden olur. Bu da porselen görünüm kazanılmasını engeller. Kaşlar ise düzgünce alınmış ve şekil verilmiş olmalı.

2- Fondöten Bazı: Cilt makyajının kalıcılığını artırmak ve pürüzsüzlüğü bir adım daha ileri götürmek için fondötenin altına baz uygulanır.

3- Fondöten: Porselen makyajın temeli likit fondötene dayanır. Fakat teknolojinin gelişmesiyle artık toz mineral fondötenler bile porselen makyajda kullanılmaya başlandı. Cildinizle bire bir uyumlu olması riski ortadan kaldıracaktır. Kulak arkaları ve boyun dekoltesine de mutlaka fondöten uygulanmalıdır.

4- Kapatıcı: Fondöten cilt kusurlarınızı kapatmaya yetmezse yüzün ihtiyaç duyduğu bölgelerine kapatıcı sürülür. Artık cildiniz muhtemelen kusursuz olmuştur.

5- Yarı Transparan Pudra: Cilt makyajını sabitlemek ve doğallığını bozmamak için mat ve yarı transparan pudra kullanılır. Parlaklık içeren pudralar cildinizin yağlanmasına neden olabilir. Pudranın minerallı olması ışığı yansıtmasını kolaylaştırır.

6- Allık: Cilt bu kadar kusursuz olunca allığı abartmamak lazım. Çok açık renk allıklar yüzünüzü daha canlı hale getirecektir. Şeftali ve pembeden uzaklaşmamaya çalışın ki yanaklarınız doğal görünsün.

7- Far Bazı: Göz makyajınızın kalıcılığı için far bazı kullanılır.

8- Gözler: Porselen makyajda gözler geri planda kalır. Bu yüzden göz makyajına önem verilir. Renkli gözlülerde açık renk farlar, kahverengi ve siyah gözlerde koyu renk göz makyajı yapılır. Kirpikler için ise tabi ki takma kirpik ve simsiyah bir rimel kullanılır.

9- Dudaklar: Dudak renginizde tamamen özgürsünüz. Göz makyajınıza göre renkli, açık, koyu ya da nude olmasına karar verebilir.

10- Makyaj Sabitleyici: Son dokunuş olarak da tüm makyajınızın üzerinden bir sabitleyici sprey sıkılır.

Gördüğünüz gibi tam teferruatlı bilindik makyajdan farkı daha kalıcı, kaliteli ürünler kullanmak ve yüzü sir ağda yapmak. Bu makyajı sık sık yapmaktan kaçının. Daha çok cilt bakımınıza önem vermenizi tavsiye ederiz.

Güzelleşmek Üzere.

Doğru Fondöten Nasıl Seçilir? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR