x

Pratik Güzellik Maskeleri

Devir tasarruf devri. Son zamanlarda dolandırıcılar da artmışken insan kolay kolay her yere güvenemiyor. Bir de konu cilt bakımı olunca. Kimse ucuz ürün alacak kadar zengin değildir! Ucuz maskeler, kremler alıp ya da ucuz cilt bakımı yapan yerlere gidip sakın cildinizi tehlikeye atmayın güzeller. Kaliteli ürünlere o kadar para ödemeye kıyamıyorsanız geçin mutfağa ve kendi güzellik maskelerinizi kendiniz yapın. Eskiden bu kadar çok ürün mü vardı? Sizler için her tipine uygun güzellik maskeleri hazırladık.

Bu maskeleri yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir kaç kural var. Kullanacağınız her şey temiz olmalı. Sebze ya da meyveler taze olmalı. Bütün yaptığınız maskeleri anında kullanmalı ve kalan olursa çöpe atmalısınız. Her defasında maskenizi yeniden hazırlamalısınız. Şimdi maskelere geçelim.

Kuru Ciltler İçin Güzellik Maskeleri

Çilek Maskesi

4 adet çileği 1 çorba kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kıvamını alınca ince tabaka olarak yüzünüze sürün ve en fazla 10 dakika bekleyin. Ayda 2 kez uygulabilirsiniz.

Avakado Maskesi

1 adet avakadoyu ezin ve içine 1 yemek kaşığı kaymak, 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra ılık su ile temizleyin.

Maya Maskesi

1-2 yemek kaşığı hamur mayasını, 1 yemek kaşığı balı ve biraz sıcak sütü karıştırın. Bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ovalayarak çıkarın.

Yağlı Ciltler İçin Güzellik Maskeleri

Limon Maskesi

1 adet limonu sıkıp 2 kahve kaşığı nemlendiriciye azar azar ekleyerek karıştırın. Yüzünüze sürüp 5 dakika bekleyin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalığın çekirdeksiz bölümünden 1 kahve kaşığı alıp ezdikten sonra, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Ayda 2 kez uygulayabilirsiniz.

Süzme Yoğurt Maskesi

4 yemek kaşığı süzme yoğurdu, 1 tatlı kaşığı balı ve birkaç damla domates suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. Temizlemek için su yerine ılık papatya çayı da kullanabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Güzellik Maskeleri

Elma Maskesi

1 kahve kaşığı elmanın içini ezin, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika bekleyin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Üzüm Maskesi

1 avuç üzümün suyunu çıkarın, 2 kahve kaşığı nemlendiriciye azar azar ekleyerek karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Nane Maskesi

Bir tutam naneyi bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Ardından 1 çorba kaşığı demlenmiş naneyi, 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürüp, 10 dakika bekleyin. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin Güzellik Maskeleri

Portakal Maskesi

1 adet portakalı sıkıp 2 kahve kaşığı nemlendiriciye azar azar ekleyerek karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Çay Maskesi

Bir tutam çayı bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Ardından 1 çorba kaşığı demlenmiş çayı, 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürüp, 10 dakika bekleyin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Papatya Maskesi

Bir tutam kurutulmuş papatyayı bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Ardından 1 çorba kaşığı demlenmiş papatya çayını, 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürüp, 20 dakika bekleyin. 10 gün boyunca arka arkaya uygulayın.

Haydi kolay gelsin güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR