x

Protez Tırnak Nedir? Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, tırnaklarınızda yaşadığınız sorunları kaldırmak ve estetik bir görünüm kazandırmak için kullanılan bir tekniktir. Tırnak protezi tırnaklardaki soyulmalar, renk değişimleri, kırılma gibi birçok nedeni ortadan kaldırır.

Tırnak protezin de yapılan uygulamalar; jel ve akrilik uygulamalar olmak üzere iki gruba ayrılır.

Bu protezlerde tırnak tipinize uygun protezler tırnağınıza yapıştırılır, istenilen boy ve şekil göz önünde bulundurularak tırnağa şekil verilir, tırnağa yerleştirilen protez törpülenerek hem jeli iyi tutmasını hem de istenilen matlığı oluşturması sağlanır.

Tırnak protezi yapıldıktan sonra törpüleme işlemi yapılır ve proteze uygun istenilen şekille işleme son verilir. İşlemden sonra tırnak etlerine besleyici yağlarla masaj yapılır ve böylece etkileyici bir görünüm elde edilir.

İşlem 120 dakika sürer ve yapılan protezin bakımı ayda bir olarak gerçekleştirilir fakat sorun yaşayanlarda ise bu tarih öne çekilebilir. Tırnak protezi estetiğine ihtiyacınız varsa ve yaptırmak istiyorsanız kesinlikle doktorunuzdan onay almalısınız.

Tırnakta mantar oluşumu, dermotolojik rahatsızlıklar, sedef hastalığı ve tırnak boşalması gibi sorunu olan kişilere tırnak protezi önerilmez ve yapılması sağlığa zarar verebilir. Tırnak protezi işlemi gerçekleştikten sonra aseton kullanmamalısınız, bu proteze çok zarar verir ve işlemi yenileme ihtiyacı duyulur.

Boya açıcı nitelikte tiner vb. gibi ürünlerden uzak durunuz. Tırnak makası kullanmayınız işlem tırnağınızı kalınlaştırır ve tırnak makası kullanıldığında oluşturulan tırnak yapısı bozulur, kağıt törpü ile törpüleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR