x

Renkli Gözlüler İçin Makyaj

Renkli gözlü olmak ayrıcalıktır. Ülkemizde renkli gözlü kişilerin sayısı çok az olduğu için her zaman daha çok dikkat çeker. Kahverengi gözlere sahip olan birçok kadın renkli gözlere özendiği için lens takar. Kimisinde çok doğal duran lensler kimisinde absürd kaçar. Lenslerin gözlere verdiği zararlarını da düşünecek olursak mümkün olduğunca lensten uzak durmalı ya da lens kullanma kurallarına çok dikkat etmeliyiz. Lenslerle ilgili videolarımız için burayaburaya ve de buraya tıklayabilirsiniz.

Peki siz renkli gözlere sahipsiziniz ve gözlerinizi ön plana çıkarmak için nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Gelin bize kulak verin. Küçük tüyolarla ve doğru uygulama şekilleriyle daha güzel ve anlamlı bakışlara kavuşabilirsiniz!

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları

Yeşil gözlü bayanlardansanız size en çok yakışacak renk mordur. Fakat mavi alt tonlu mordan bahsetmiyoruz. Daha çok bordoya yakın tonlar. Mavi tonları bakışlarınızın anlamını yitirmesine neden olur. Bu yüzden bordo, mor, lila tonlarına ağırlık vermelisiniz. Koyu yeşilden açık yeşile doğru giden tonlamalar da size çok yakışacaktır. Eğer gözlerinize ışıltı katmak istiyorsanız bakır ve altın tonlarını tercih etmelisiniz. Eyeliner tarzında ya da göz pınarlarınıza uygulayacağınız bu parıltılar sizi daha canlı gösterecektir ve ışıl ışıl olmanızı sağlayacaktır. Parıltı konusunda yapacağınız en büyük haya gümüş parıltılar kullanmaktır. Gümüş tonları sizi doğallıktan uzaklaştırarak donuk bakışlara sebep olur.

Yeşil gözlüyseniz siyah göz kalemi ya da eyelinerlardan uzak durmalısınız. Kahverengi ve gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle çok daha hoş bir uyum sağlayacaktır. Gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.. Ayrıca daha doğal bir görünüm için, rimelinizin de kahverengi tonlarında olmasına özen göstermelisiniz.

Mavi Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları

Mavi gözlü bayanlardansanız o mükemmel göz renginizi sakın soldurmayın güzeller. Günlük makyajlarınızda her zaman doğal tonları seçmelisiniz. Kahverengi, pembe, lila gibi renkler sizin için doğru seçim olacaktır. Eğer özel bir buluşmaya gidecekseniz turkuaz, koyu pembe, gümüş altın tonlarında metalik farlar gözlerinizi ön plana çıkarır.

Eğer gece davetine ya da bir yemeğe gidecekseniz gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak için harika bir fırsat. Buğulu görüntü yaratmak için gri göz kalemi kullanmalısınız. Kopkoyu lacivert tonlarında farlar ve siyah eyeliner uyguladıktan sonra lacivert rimel ile son noktayı koyun. Bu kadar ağır makyajın üstüne tabi mi doğal renklerde rujlar kullanmalısınız. Çünkü tüm dikkati gözlere çekmelisiniz. Şeftali ya da nude bir renk yeterlidir. Tıpkı ruj seçiminde olduğu gibi, allık seçiminde de hafif tonları tercih etmelisiniz. Ten renginizçe uyumlu şeftali ya da hafif bronz allık size çok yakışacaktır.

Ela Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları

Ela gözler için çoğu makyajın yakışacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü ela gözlerin yapılan makyaja göre renk değiştirme özelliği vardır. Hem yeşile hem de maviye dönük bir tonda olan bu gözler her türlü makyajı kaldırır. Eğer ela renk gözlere sahipseniz ünlülerin kırmızı halıda sıklıkla tercih ettiği gold rengi makyajlar ile gözlerinizi vurgulayabilir ve dikkat çekebilirsiniz. En çok tercih etmeniz gereken renklerden bir diğeri de lacivert tonlarıdır. Lacivert gibi koyu renklerle gözlerinize derinlik kazandırarak öne çıkartabilirsiniz. Eyelinerı rahatlıkla kullanabilir ve gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Siyah göz kaleminin sizin için sakıncası yoktur. Gözlerinizi soluklaştıran çok açık kahve tonları hariç her renkten biraz biraz denemeler yaparak cilt tonunuza en çok yakışan rengi bulmanız size serbest!

Gri Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları

Gri gözlere sahipseniz sizde harika duracak olan 3 renk söyleyebiliriz. Bunlar jean mavisi, inci beyazı veya opal rengi! Zaten harika olan gözleriniz bu renklerden biriyle birleştiğinde sonuca beğenmemek mümkün değil!

 

Son olarak tüm gözler için geçerli olan tüyoları verelim. Gözleriniz büyükse koyu far tonlarını göz kapaklarınızın ucuna doğru, açık far tonlarını ise göz pınarlarına doğru uygulamalısınız. Göz kapaklarınız düşükse açık farları göz kapaklarınızın ucuna doğru uygularsanız daha kalkık gösterebilirsiniz. Eğer bu yazıyı okuduktan sonra yanlışlarınızı farkettiyseniz ne mutlu bize!

Bakışlarınız hiç solmasın.

Güzelleşmek üzere.
Romantik Bronz Göz Makyajı için tıklayın!

YORUMLAR