x

Rujun Kalıcı Olması İçin Yöntemler

Kalıcı ruj bulmak bilirsiniz ki çok zor. Sizler için derlediğimiz “en kalıcı rujlar” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Maalesef herkes bu rujlara sahip olamıyor. Kimisi ülkemizde satılmadığı için temin etmesi zor oluyor, kimisi uçuk fiyatlarda olduğu için herkesin bütçesi yetmiyor, kimisinin renk kataloğu yetersiz, kimisi lip gloss olduğu için tercih edilmiyor vs. O zaman siz de elinizde bulunan rujlarınızı kalıcı hale getirin! Bir kaç küçük teknikle rujunuzu daha kalıcı yapabilirsiniz. Bir şey yiyip içerseniz, kalıcı olma özelliği yoksa tabi ki silinecektir fakat en azından dışarı çıktığınızda bir şey yemeden dudağınızda bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz.

Rujun kalıcı olması için gerekli malzemeler;

 • Ruj fırçası (Yoksa eğer eyeliner fırçası da kullanabilirsiniz)

 • Lip balm

 • Ruj

 • Rujunuzla uygun dudak kalemi

 • Transparan pudra (Yoksa eğer normal pudra ya da mat beyaz far da kullanabilirsiniz)

 • Kağıt mendil

Şimdi rujun kalıcı olması işlemlerine geçebiliriz.

 • Öncelikle dudaklarınızı nemlendirin. Nemsiz dudaklara bir de ruj sürülünce daha da kurur ve ortaya çok kötü kabuk kabuk bir görüntü çıkar. Lip balm’ınız yoksa normal bir nemlendiriciyi de parmaklarınızla dudaklarınıza yayabilirsiniz. 2 dakika bekleyin ve nemin depolanmasını sağlayın.

 • Rujunuzla uygun dudak kaleminizi sürün. Önce dudak çevrenize çerçeve oluşturun sonra içini doldurun. Dudak kalemi baz görevi göreceği için ruju dudağınızda tutmayı ve rengini daha çok belli etmeyi sağlayacaktır.

 • Rujunuzu ruj fırçasıyla kullanırsanız daha etkili ve kolay sonuç alırsınız. Dudak kalınlığınıza göre ruj fırçanızın kalınlığına karar verebilirsiniz. Fırça kullanmanın en avantajlı yollarından biri birden fazla ruju karıştırarak sürme imkanına dolayısıyla yeni bir ruj rengi elde etme imkanına sahipsiniz.

 • Ruju sürdükten sonra kağıt mendilinizi alın ve dudaklarınız arasında sıkıştırın. Bu işlem, hem rujunuzun dudağınıza iyice oturmasını hem de fazlalık ürünün alınarak görüntüyü düzeltmeye yarar.

 • Ardından dudaklarınıza ince bir katman oluşturacak şekilde tercihen transparan pudra yoksa normal pudra ya da beyaz mat bir far uygulayın. Bu işlemi parmaklarınızla ya da sık kıllı bir fırçayla yapabilirsiniz. Bu şekilde ruju dudağınıza kitlemiş olursunuz.

 • Pudrayı sürdükten sonra rujunuzun rengi biraz solacaktır. Bu yüzden rujunuzu ikinci defa uygulayın.

Genellik tek kat transparan pudra ve iki kat ruj yeterli oluyor fakat siz ihtiyaç duyuyorsanız aynı işlemleri bir kez daha tekrarlayabilir, ruju dudağınıza kat kat kilitleyerek kalıcı bir ruj haline getirebilirsiniz. Ayrıca koyu bir ruj kullanacaksanız nemlendirme aşamasından sonra dudağınıza fondöten sürerek rengini nötrleyebilirsiniz. Unutmayın, hiç ruj uygulanmamış dudak yanlış ruj uygulanmış dudaktan çok daha iyidir.

Güzelleşmek üzere.

Gece Boyunca Çıkmayan Ruj Nasıl Sürülür? Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: ruj nasil sürülür, ruj sürme, kalıcı ruj, kalıcı etkili ruj sürme, gün boyu çıkmayan ruj, ruj sürme tekniği, en kalıcı rujlar.

YORUMLAR