x

Saç Dökülmesine Bepanthen, Evigen, Bemiks!

Selam güzeller! Bugün herkesin dikkatini çekecek bir konuya değinmek istedik. Konumuz saç bakımı! Öncelikle şunu söylemek gerekir ki bir kadını gösteren en önemli yeri saçlarıdır. Siz de bilirsiniz ki upuzun bakımlı saçlara sahip kadınlar her zaman daha çok dikkat çekerler. Bazı kadınlar doğuştan bakımlı saçlara sahip olsa da çoğumuzun saçları boyadan, fönden, yanlış beslenmeden ve güneşin zararlı ışınlarından dolayı düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Güneşin altında parlayan muhteşem saçlara sahip olmayı kim istemez ki! İşte bu saçlara kavuşmak için düzenli bakım yapmak ve bakım için ayırdığımız sürelere ne yazık ki katlanmak zorundayız. 

Şimdi açıklayacağımız yöntem cansız, yıpranmış saçlar için biçilmiş bir kaftan. Bepanthen, Evigen ve Bemiks ampulleri ile yapacağımız bu küre kısaca BEB yöntemi diyelim mi? Önce iş güvenliği! Ampul kırarken zorlananlar, parmağını kesenler  olacaktır. Bunun için de size küçük bir tüyo verelim. Ampulun ucuna tırnağınızla tıklattıktan sonra havlunun içine alarak kırın. Yani cam parçaları havlunun içinde kalsın. Artık kimsenin parmakları kesilmeyecek!

Öncelikle bu ampullerin faydalarından bahsedelim.

Bemiks (B Vitamini) Faydaları

- Kolay kırılan tırnak ve saçların tedavisine yardımcı olur.

- Sivilcelerle savaşır.

- Cilt kuruluğuna iyi gelir.

- Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

- Antibiyotik tedavisine bağlı olan kişilerin antibiyotiğin yan etkilerin korunmasını sağlar.

- Demir eksikliği, karaciğeri koruma gibi bir çok tedavi yöntemlerinde kolaylık sağlar.

Evigen (E Vitamini) Faydaları

- Cildi güzelleştirir ve hücre yapısının bozulmasını engeller.

- Yaraların iyileşmesini hızlandırır.

- Kansere karşı koruyucudur.

- Düşük ya da yüksek kolestrol, diyet gibi sağlık sağlık sorunlarının tedavisinin yanı sıra düz ve çizgili kaslar, kan damarları gibi mezoderm yapıların oluşumuna ve temel fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunur.

Bepanthen Faydaları

- Saç gelişmesi bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olur.

- Saç derisinin güçlenmesini sağlar.

- Derideki yıpranma, kabuklanma ve çatlakları yok eder.

- Emziren annelerin meme ucu bakımında, küçük yanık ve sıyrıklarda, diş çekiminden sonra oluşan yaralarda, solunum yollarının iltihaplanmasında ve bir çok deri hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

Şimdi Bepanthen, Evigen ve Bemiks yöntemini anlatmaya geçebiliriz. Saç bakımında kullanılan tatlı badem yağına bu 3 ampulden birer tane kırıyorsunuz. Güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak yediriyorsunuz. Daha etkili sonuç için saçınızı streç filmle sarabilirsiniz. Streç film havayı hapsederek yağın saçlarınızla ve saç dibinizle reaksiyona girmesini hızlandırır.

Bu kür saçınızda en az 4-5 saat beklemeli! Gün içinde bu kadar çok zaman kaybetmek istemiyorsanız cumartesi gecesinden uygulayıp pazar sabahına bakımlı saçlarla uyanarak güne kısa bir duşla başlayabilirsiniz. Bize göre bu işlem daha mantıklı. Çünkü hem kür saçınızda daha çok durmuş olacak hem de vaktinizi güzeldeğerlendirmiş olacaksınız. Eğer gece uyurken bekletecekseniz, saçlarınızı sıkı bir topuz yapıp streç filmi sardıktan sonra saçınıza bir de havlu sarıp havluyu tel tokayla tutturursanız daha güvenli olacaktır. Aksi halde kürün pis kokusu yastığınıza siner ve streç filmin kaygan yapısı yüzünden saçlarınız dağılır. Ayrıca 1 kere deneyip bırakmak yok! Her güzel sonucun başı düzenli olmaktan gelir. 5 hafta boyunca, haftada 1 kez uygulamayı hiç bırakmamalısınız. 5 haftanın sonunda bu kürü 2 haftada 1 kez uygulayarak devam ettirebilirsiniz.

Kürün tek olumsuz özelliği; ciddi anlamda çok pis kokması! Yastığa yorgana sinecek kadar kötü bir kokusu var. Koku konusunda çok hassas olanlar bu durumdan hoşlanmayacaktır fakat sonuçları için katlanılabilir. 5 haftanın sonunda yumuşacık, sağlıkla parlayan, daha hızlı uzayan ve dökülmesi azalan saçlara kavuşmuş olacaksınız. Tabi bu güzelliği hızlandırmak için saçlarınıza daha az işlem uygulamakta fayda var. Mümkün olduğunca maşa ve fönü elinize almamaya, arada bitkisel şampuanlar kullanmaya, kimyasal boyalar sürmemeye ve düzenli olarak saç uçlarınızı kestirmeye özen gösterin güzeller!

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR