x

Saç Dökülmesini Önleyen Yağ Karışımı

Saç dökülmesi, çeşitli kimyasal uygulamalar, saç uçlarının çatlaması, kırılması, saçın dış tabakasının aşınması ve saçın zarar görmesi gibi nedenlerle kuruyan saç uçlarının giderek kökten ayrılmaya başlamasıdır. 100 saç teli dökülmesi normal olarak kabul edilirken 100’ü geçen saç teli kaybı normal durumların dışına çıkar. Saç dökülmesini önlemek için çeşitli ilaç, şampuan, losyon vb. tedavi yöntemlerinin yanında doğal yağ karışımlarıyla da çözüm sağlanabilir. Aşağıda saç dökülmesini önleyen yağ karışımını gün aşırı dökülme problemi geçinceye kadar saçınıza uygulayın, saç dökülmenizin giderek durduğunu ve saçı beslediğini farkedeceksiniz.

Gerekli Malzemeler;

  • 6 damla ardıç uçucu yağı,
  • 6 damla biberiye uçucu yağı,
  • 30 ml ceviz yağı,
  • 30 ml üzüm çekirdeği yağı.

Gerekli olan tüm malzemeler bir kabın içerisinde iyice karıştırılır. Saç dipleri öncelikli olarak temiz saça masaj yapılarak uygulanır. Dairesel hareketlerle masaj yapılarak saça uygulanan bu karışım en az 1 saat bekletilmelidir. Ardından saç tipine uygun şampuan ya da sabun yardımıyla saçtan arındırılır. Bu işlem, 2 günde 1 saç dökülme sorunu sona erene kadar uygulanmalıdır.

Saç dökülmesini önleyen doğal yöntemlerden Saç Dökülmesini Önleyen Losyon yazımızı tıklayarak konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

YORUMLAR