x

Selülit Tedavisi | Selülit Fırçası Kullanımı

Selülit tedavisi nasıl yapılır? Selülit fırçası nasıl kullanılır?

Selülit tedavisinde kullanılan selülit fırçasının diğer bir ismi de at kılı fırçasıdır. Bu fırçalar doğru uygulandığında çok başarılı sonuçlar alınır. Selülit giderici kremler, selülit giderici serumlar, selülit giderici yağlar adı altında satılan pek çok ürün görüyorsunuz. Çoğu kadın onları yüze sürülen nemlendirici gibi düşünüyor ve sürüp bırakıyor. Sonra da düzenli kullandığım halde işe yaramadı diye yakınıyor. Güzellik yolunda giden her kadının sabırlı, istekli ve uzun süre çabalaması gerektiğini biliyoruz. Yine de bu selülit kremlerinden bıktıysanız size çok daha uygun ve çok daha işe yarayan bir tavsiyemiz var.

Selülit fırçası yani at kılı fırçası bacaktaki kan dolaşımını hızlandıran dolayısıyla o bölgedeki yağların dağılmasını sağlayıp selülit görüntüsünü gün geçtikçe azaltmaya yarayan bir aparattır. Peki bu selülit fırçası nasıl kullanılır? Selülitli bölgeyi aşağıdan yukarıya doğru fırçalamanız gerekiyor. Yani gelişigüzel olmayacak. Fırçalama yaparken bacaklarınıza masaj yaptığınızı hissetmelisiniz. Daha etkili olsun ya da daha kısa sürsün diye bastıra bastıra yapmanızın anlamı yok. Bacaklarınızı boşuna tahriş etmeyin.

Selülit fırçasını selülit yakıcı yağ ya da serumla kullanarak da yapabilirsiniz. Yani önce serumunuzu iyice bacağa yedirip üzerinden fırçalama yapabilirsiniz,fakat kuru fırçalama işleminin daha etkili olduğunu belirtmek gerek. Neler için acılara katlanmıyoruz ki! Selülitlerimiz için de biraz canımızı yakabiliriz.

Her bacağa ayrı ayrı 5 dakika boyunca masaj yapmalısınız. Ve hergün! Toplamda 10 dakika sabah 10 dakika akşam olmak üzere günde 20 dakikanızı ayırarak at kılı fırçasıyla selülitlerinizden kurtulabilirsiniz güzeller. Bu yöntem selülitlerden kurtulma yöntemleri arasında en iyisi ve en ucuzu diyebiliriz.

Selülit fırçası nereden alınır diyecek olursanız bu konuda biraz dikkat etmeniz gerekli. Çünkü selülit fırçası ya da at kılı fırçası adı altında birçok yerde ürün fırça satılıyor. Uygun fiyatlı olanlar da tabi ki işe yarayacaktır. Sonuçta amaç bacağı fırçalamak. Fakat fırçanın kullanım kolaylığı çok önemli. Mesela tutma aparatı yoksa sizi daha çabuk yorabilir, ya da boyu küçükse daha fazla zaman isteyip sizi sıkabilir, bu yöntemden pes edebilirsiniz. Eda Taşpınar'ın selülit fırçası oldukça meşhur. Göze hitap eden ve lastiği sayesinde rahat tutuş sağlayan bir fırça. Tabi bunu almak zorunda değilsiniz. Watsons'larda ya da ilgili internet sitesi ve bakım ürünleri mağazalarından bu fırçalara ulaşabilirsiniz. Unutmayın! Hergün fırçalamanız şart! En pürüzsüz bacaklara kavuşmak dileğiyle.

Güzelleşmek üzere.

Selülit Neden Oluşur? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR