x

Selülite İyi Gelen Yağlar!

Selülite iyi gelen, selüliti yok eden pek çok ürün piyasada var. Bu çok pahalı ürünlerin gerçekten işe yaradığını düşünüyor musunuz? Tabi ki hiç etkisi yok demiyoruz fakat sadece selülit kremi kullanarak bacağınızın pürüzsüz olacağını düşünmeyin. Uzmanlar her 10 kadından 9'unda selülit olduğunu ve onların tamamen yok edilemeyeceğini söylüyor. Selülitlerinizi yok etmeye çalışmak yerine onların daha çok ilerlemesini sağlamak daha mantıklı. Bunun için de yiyip içtiklerinize dikkat etmeniz gerek. Bunun yanında selülite iyi gelen bitkisel yağlar var. Bu yağlarla selülitli bölgelerinize düzenli masaj yaparak cildinizi en pürüzsüz hale getirebilirsiniz. İşte selülite iyi gelen yağlar!

1- Jojoba Yağı

Selülit için üretilen bir çok üründe yer alan jojoba yağını tek başına kullanarak selülitlerinizle savaşabilirsiniz. Haftada 4 kez sürekli olarak kullanmalısınız.

 

 

 

2- Portakal Yağı

Selülitin görüntüsünün portakala benzemesi ve portakal yağının selülit düşmanı olması oldukça ironik olsa da çok faydalı bir yağ olduğunu kabul etmek gerek. Portakal yağı, deri üzerine etki ederek selülitleri yani oradaki yağları yakmaya yardımcı olur. Buğday yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz. Etrafa saçtığı mis kokusu sayesinde masajı daha da eğlenceli hale getirir.

 

 

3- Buğday Yağı

Az önce de fark ettiğini gibi buğday yağı da bir selülit düşmanı. Masaj yaparak yedirilen bu yağ selülitlerinize çok iyi gelecektir. Arzu ederseniz biberiye yağı ile karıştırarak, biberiyenin yakıcı özelliği sayesinde masajı daha etkili hale getirebilirsiniz.

 

 

4- Ardıç Yağı

Bu yağ terlemeye yoluyla uygulandığında daha etkili hale gelir. Ardıç yağı ile selülitli bölgeye güzelce masaj yaptıktan sonra streç filmle o bölgeyi sıkıca sarın. Terledikten sonra soğuk suyla orayı şoklatın. Haftada 2 defa yapmanız yeterli.

 

 

5- Üzüm Çekirdeği Yağı

Hücre yenileme özelliği ile bilinen üzüm çekirdeği yağı selülitleriniz için birebir. Haftada 2 deefa bu yağ ile selülitli bölgelerinize masaj yapın, farkı hissedeceksiniz.

 

 

6- Susam Yağı

Derinin altına hızlı bir şekilde nüfus etme özelliği ile selülite en iyi gelen yağlardandır. Uzun süreli kullanımda büyük farklar gözlemlenmiştir. 15 dakika boyunca selülitli bölgeye susam yağı ile masaj yapın ve en az 1 saat bekleyin. Ardından soğuk suyla şoklayın. Üçüncü aydan sonra selülitlerinizin gözle görülür oranda azaldığını fark edeceksiniz. Haftada 3 defa yapın.

 

 

7- Limon Yağı

Yakıcı özelliği ile bilinen limon yağı her zaman yağlı ciltler için maskelere kullanılır. Buradan anlaşıldığı gibi selülitlerinizi yani yağlarınızı limon yağı ile yakabilirsiniz. Yalnız cildiniz kuruysa limon yağının da kurutucu etkisiyle daha çok kuruyacaktır. Bu yüzden bir miktar zeytinyağı ile karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir. Hazırladığınız karışımla 15 dakika selülitli bölgeye masaj yaptıktan sonra en az yarım saat bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın.

 

Güzelleşmek üzere.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR