x

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Simli ojeler, göz alıcı parlakları sayesinde çok sevilirler. Fakat onları çıkarması bir o kadar zordur! Yüzlerde ojesi olan kızların bile simli ojeleri daha az tercih ettiğini fark ettiniz mi? Kimse onları çıkarmak için uğraşmak istemez. Tırnaklarınızı ister 3 kez silin, isterse 5 kez silin. İstediğiniz gibi temiz bir sonuç alamazsınız. Hatta temizlemeye çalışırken bu simler etrafa ve kıyafetlere bulaşınca al başına belayı...

Simli ojeleri tırnaktan çıkarmaya çalışırken, tırnaklarımızı zedeleyebilir, çizebilir, incelmesine ve böylece kırılmasına neden olabiliriz. Bir kadının en önemli yerlerinden biri de bakımlı elleri ve tırnaklarıdır. Simli ojelerin tırnaklara zarar vermemesi için daha çok dikkat etmek gerekir.

Bu yüzden size harika bir tavsiyemiz var. Alüminyum folyo yöntemiyle simli ojelerinizi çok rahat çıkartabilirsiniz.

İşte gerekli malzemeler:

  • 10 adet disk pamuk

  • Tırnaklarınızı saracak büyüklükte 10 parça alüminyum folyo

  • Tabi ki aseton!

Öncelikle pamuklarınızı asetonla hızlı bir şekilde ıslatın. Islattığınız bölge tırnağınızın boyutu kadar olsun ki tüm tırnağınız asetona değsin. Sonra bir adet pamuk alıp tırnağınıza dolayın. Üzerine de daha önceden hazırlamış olduğunuz alüminyum parçasını sarın. Yani alüminyum folyolar tırnağınızın üzerindeki pamuğu oraya sabitlesin. Sırasıyla diğer parmaklarınızı da bir pamuk bir alüminyum parçası şeklinde sarın. 5 dakika bekleyin. Aseton ojenizi iyice emsin. Sonrasında ise ilk sardığınız tırnağınızdan başlayarak açma işlemlerini gerçekleştirin. Önce en üstteki alüminyum folyo parçası kaldırın. Ardından disk pamuğu tırnağınıza bastırarak hızlı bir şekilde çekin. Ayrıca folyo ve pamuğu aynı anda çekerek de aynı sonucu elde edebilirsiniz. Tüm ojenin pamuğa geçtiğini ve tırnağınızın tertemiz olduğunu, hiç bir oje kalıntısının kalmadığını göreceksiniz.

Hatta tüm bunları hazırlamaya üşeniyorsanız ya da vaktiniz yoksa yandaki resimde gördüğünüz gibi alüminyum folyolu hazır olarak satılan tırnak pamuklarını ilgili yerlerde ya da internette bulabilirsiniz güzeller.

Malzemeleri hazırlama ve 5 dakika bekleme süresini düşünecek olursak oldukça hızlı bir yöntem değil mi?

Güzelleşmek üzere.

Evde Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR