x

Sivilce Tedavisinde Ozon Yağı

Ozon Yağının Faydaları - Sivilce Tedavisinde Ozon Yağı Kullanımı

İnsanların özellikle de kadınların güzellik konusunda en önem verdiği nokta cilttir. Bakımlı cilt insanı her zaman daha genç ve daha güzel gösterir. Sürekli cildimizi düzenli olarak temizlememizi, cildimize haftada bir maskeler yapmamızı ve daima nemli tutmamızı söylüyoruz. Peki sivilceler, sivilce izleri, akne lekeleri ne olacak? Ne kadar temiz tutarsanız tutun bazı ciltler sivilcelerden kurtulamaz. En çok da yağlı ciltlerin sorunudur. Ergenlik döneminde ortaya çıkıp daha sonra gitmemek için ısrar eden, sinir bozucu, mide bulandırıcı bir durum.

Sivilceler için önerilen bir çok maske, ilaç, krem vs. tedavileri bulunmakta. Bugüne kadar her şeyi denediyseniz ve işe yaramadıysa size bir tavsiyemiz daha var! Ünlüleri televizyonda seyrederken ne kadar pürüzsüz bebek gibi bir cildi var dediğiniz oldu mu? İşte o ünlerin bazılarının sırrı ozon yağı! Çok uzun zamandan beri bu teknoloji icat edilse de ülkemize henüz yeni yeni gelmeye başlamıştır. Ozon tedavisi oldukça farklı bir yöntemdir. Atmosferdeki ozon gazı, çok yoğun bir oksijen yapısına sahiptir. Yapısı gereği 2 oksijen atomundan değil de 3 oksijen atomunun bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu molekül yapısında oksijen etkisi çok kuvvetlidir ve sivilce tedavisinde kullanılır.

Peki ozon yağı nasıl elde edilir? Aslında mantık doğal yağların ozonlanmasına dayanır. Mesela zeytinyağının cilde bir çok faydası olduğunu biliyorsunuz. Bu yağın etkisini artırmak için ozonlama tekniğine başvurulur. Yani bir çeşit ozonlanmış zeytinyağı diyebiliriz. Sivilce tedavisinde etkili olan her türlü doğal yağ ozonlanarak ozon yağı adı altında satılabilir.

Piyasada ozon yağı olarak satılan çok fazla ürün bulunmakta. Tabi ki hepsi orjinal değil. Ozon yağı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Ozon yağının gerçek olduğunu nasıl anlarız? diyecek olursanız cevabı çok basit. Ozon yağının orjinal olması için üretimi esnasında herhangi bir katkı maddesi eklenmemiş olmalıdır. İlave katkı maddesi olmadan doğrudan yağa uygulanarak üretilen ozon yağı, sadece o yağın ozon atomlarının güçlendirilmiş haline gelmesidir. Piyasa ucuz fiyata satılan ozon yağlarının içerisine kıvam artırıcı ve koku ekleyici ilave kimyasal maddeler konuluyor. İçerisine başka madde eklenmediğini ancak koklayarak anlayabilirsiniz. İçerisine sadece ozon eklenmiş olan doğal yağlar, kendi kokusunu kaybederek ozon kokarlar. Parfüm kokan ürünleri almamanız gerekir. Bu ürünler hem cildinize zarar verir hem de içerisindeki ozonun etkisini büyük ölçüde azaltır. Ozon yağını satın almadan önce içeriğinden mutlaka emin olmalısınız. İnternetten sipariş etmek yerine bizzat kendiniz aktara gidip koklayarak almanızı tavsiye ederiz.

Bu mucize teknoloji sadece sivilcede değil, sedef lekeleri, uçuk, selülit, dermatit, cilt yanıkları ve güneş lekelerinde de etkilidir. Her cilt tedavisinde olduğu gibi ozon yağı tedavisi de sabır ve düzen ister. Aldığınız günden itibaren her akşam temiz cildinize masaj yaparak yedirmelisiniz. 1. aydan sonra etkisini göstermeye başlayacak ve lekeleriniz yavaş yavaş hafifleyecektir. Bu süreç ciltteki sorunun derecesine bağlı olarak değişebilir. Fakat kanıtlanmış ve pek çok ülkede kabul görmüş bir teknoloji olduğunu unutmamak gerekir. Yapığınız ağzını sıkıca kapatıp karanlık bir ortamda sakladığınız sürece bozulmayacaktır.

Günden güne daha da popülerleşen ozon yağını, sivilce sorununuz varsa siz de deneyin.

Güzelleşmek üzere.

Sivilce Maskeleri İçin Tıklayın!

YORUMLAR