x

Sivilceye İyi Gelen Besinler

Ergenlik döneminizi atlattınız, birçok maske, krem, ilaç denediniz ve hala sivilcelerinizden kurtulamadınız mı? O zaman bizim tavsiyelerimize kulak verin. Her zaman olduğu gibi bir sorunu çözmek istiyorsanız onun kökekine inmeniz gerekir. Sivilcelerin neden oluştuğunu bilirseniz onlarla daha kolay savaşırsınız. Mesela sivilceye iyi gelen besinleri biliyor musunuz?

Vücudunuza aldığınız besinler toksinlerin oluşmasına neden olur ve bunların vücuttan atılması gerekir. Vücut bu toksinleri dışarı atmaya çalışırken iki farklı yol izler. Birinicisi bağırsak ve karaciğer yoluyla, ikincisi ise terleme yoluyla. Toksinler yoğun olarak bağırsaklardan dışarı atılır. Bunu düzenleyen ise karaciğerdir. Bağırsaklarda problem varsa toksinler ter bezlerinden çıkmak için o kısıma yönelir ve gözenekleri tıkamaya başlar. Gözeneklere biriken toksinler dışarı çıkamayınca sivilceler meydana gelir. Yani sivilcelerin kökeninde toksinler yatar. Bizim yapmamız gereken bağırsak sorununu halletmek ve toksinlerin gözeneklere hücum etmesini engellemektir. O zaman vücuda toksinleri vücuttan atmaya yarayan besinler almamız gerekir. Bu besinler nelermiş, gelin birlikte öğrenelim.

Elma: Toksinleri kovmayı yetmiyormuş gibi ciltteki sorunları da tedavi etmeye yardımcı olur. Her gün bir elma yemeye çalışın güzeller.

Salatalık: Salatağın cildimize faydası say say bitmez. %96’sı olduğundan toksinleri atmaya yardımcı olur. Her gün yemeye çalışın.

Sarımsak: Çinko, A, B1 ve C vitaminleri bulunur. Mineral ve aminoasit yönünden zengindir. Cilde ve ayrıca kalp ve damar tıkanıklıklarına da iyi gelir.

Havuç: Bunun için en iyi besinlerden biridir. A vitamini deposudur. İçerisinde Batacaroten maddesi bulunur. Vücudun ihtiyacı olan A vitamini bununla salgılanır. Fazla A vitamini vücuda zararlıdır. A vitaminini sadece havuçtan alarak dengeyi sağlayabiliriz. Her gün yemeye çalışın.

Balık: Yüksek oranda protein, omega 3 asitleri, mineral, vitamin ve özellikle çinko barındırır. Çinko sivilcenin en büyük düşmanlarından biridir.

Ispanak: Yeşil sebzeler sivilcelerin oluşmasını engeller. Ispanak en faydalı sebzelerdendir. Haftada bir kez yenmelidir.

Üzüm Suyu: Antioksidan bir maddedir. Toksinlerin atılmasında büyük yardımcı kaynağıdır.

Patates: B vitamini, C vitamini, protein, fosfor, bakır, demir açısından zengindir. Sivilcelerin içten kurutmasını sağlar.

Bunun yanında yulaf, süt, karadut, nane, soya peyniri, kıvırcık lahana, kabak çekirdeği, pancar, süzme peynir, yaban mersini, sivri biber, pırasa, yeşil kabak, brokoli, sarı ve turuncu meyveler de sivilcelerinizle savaşan besinlerdir.

Kısacası; A vitamini, B6 vitmini, Betacaroten, C vitamini, E vitamini, Çinko, Folik Asit, Krom, Silisyum içeren besinleri vücudunuza düzenli olarak almaya özen gösteren.

Bu besinleri ve sizin de araştırıp bulduğunuz toksin atıcı özelliğe sahip besinleri tüketmeye başladığınızda bir hafta içinde cildinizde iyileşmeler olacağını fark edeceksiniz. Tabi bunun yanında cildinizi düzenli olarak temizlemeyi ve ara ara bakım maskeleri yapmayı ihmal etmeyin. Herkese pürüzsüz bir cilt dileriz.

Güzelleşmek üzere.

Sivilceye İyi Gelen Maskeleri Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR