x

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Birbirinden güzel seçenekleriyle takma tırnaklar kadınların severek kullandığı ürünlerden. Her ne kadar basit bir uygulama gibi dursa da çoğu bayanın şimdiye kadar hiç denemesi de takma tırnak uygulamasının bilinmemesinin bir örneği. Çoğu bayanın takma tırnakları tercih etmeme sebebi genelde yanlış uygulayarak kötü görüntüye sahip olmaları, yanlış takma tırnak ve yapıştırıcısı seçmeleri sonucu. Takma tırnağın başarılı uygulanmasındaki en iyi etken doğru takma tırnak ve yapıştırıcısı seçimidir. Doğru seçilmiş bir takma tırnağı, güzel bir yapıştırıcıyla birkaç adımda takabilirsiniz. Takma tırnaklardaki yabancılık hissi de bu doğru seçimle birlikte ortadan kaybolacaktır.

Sizin için hazırladığımız Takma Tırnak Nasıl Takılır? isimli videomuzu izleyerek takma tırnağın nasıl takıldığını öğrenebilirsiniz.

Peki takma tırnak nasıl takılır?

  • Öncelikle takma tırnak yapıştırılacak elin temiz olması gerekmektedir. İlk olarak tırnaklarımızda oje vb. ürünler çıkartılmalıdır.
  • İyi yapışması için tırnakların üzerinde yağ tabakası olmamalıdır, alkol veya aseton ile pamuk yardımıyla silinip ardından kuruması beklenir.
  • Hangi takma tırnağın hangi tırnağa yapıştırılacağına karar verilir, önceden denenir.
  • Takma tırnak yapıştırıcısı takma tırnağa fırça yardımıyla sürülür.
  • Takma tırnak, tırnağın en dibinden başlanarak yukarıya doğru yapıştırılır. Hava kabarcıklarının olmaması için 20-30 saniye aralıksız baskı yapılmalıdır.
  • Kuruyan takma tırnaklara istenilen şekil verilir ve işlem sonlandırılır.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır? isimli yazımızdan takma tırnağı nasıl çıkarabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR