x

Ten Rengine Ruj Nasıl Seçilir?

Kadınların en çok tercih ettiği makyaj malzemesinin ruj olduğunu biliyor muydunuz? Araştırmalara göre kadınların %60’ının rujsuz dışarı çıkmadığı keşfedilmiş. 14 ile 60 yaş arasındaki bayanların ruj kullandığı ve bunların %31’inin favori rengi kırmızı olduğu ortaya çıkmış. Hal böyle olunca doğru ruj rengi seçimi yapılıp yapılmadığı merak konusu oluyor. Bir ruj sizi vezir de yapabilir rezil de! Farklı renklerde rujlar sürüp gezmek güzel de ten rengine uygun ruj seçmek çok daha önemli. Kendinize uygun renk ruju bulduğunuzda günlük hayatta sık sık tercih edeceğinizden eminiz. Çünkü kendinizi en çok o ruj ile güzel göreceksiniz. O zaman ten renklerine göre kategorilediğimiz yazımızı okumaya devam edin.

Sarışın Tende Ruj Seçimi

Sarışınlar özellikle gündüzleri abartıdan uzak durmalıdır. Çok koyu rujlar sizi olduğunuzdan çok daha çekici gösterebilir. Bu da erkekler açısından yanlış bir izlenim oluşturabilir. Bu yüzden koyu renk rujları gece makyajlarında tercih etmekte fayda var. Akşam makyajında koyu pembeler, menekşeler ve mükemmel bir kırmızı koleksiyonunuzda mutlaka olmalı. Dudaklarınızın ince olduğunu düşünüyorsanız bu koyu renk rujların üzerine şeffaf parlatıcı sürerek ışıltı katabilir, aynı zamanda dudaklarınızı olduğundan daha kalın gösterebilirsiniz. Zira siz doğal sarışın halinizle zaten çok seksisiniz! Günlük makyajınızda hafif renk tonları sizin için idealdir. Pastel tonlar doğallığınızı ön plana çıkarırken, yüz hatlarınızı da belirginleştirir. Uçuk pembeler, hafif şeftali tonları tercihleriniz arasında olmalı. Turuncu ya da altın tonları teninizi daha soluk göstereceği için uzak durmalısınız.

Kızıl Tende Ruj Seçimi

Kızıl saçlarınız ve şeffaf gibi bembeyaz teniniz varsa ve Türk’seniz gerçekten çok şanslısınız! Hiç makyaj yapmadan bile oldukça dikkat çekici ve güzelsiniz demektir. Sadece bir ruj ve kaşlarınızı doldurarak makyajınızı bitirebilirsiniz. Açık renk dudaklarınızı vurgulamak sizin için en doğru seçim olacaktır. Karamel, kahve, turuncu gibi nude renkler sizin beyaz teninizle bütünleştiğinde harika sonuçlar oluşturacaktır. Tabi ki kırmızı ruj da size çok yakışacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek nokta kırmızının alt tonu! Kırmızı oldukça canlı bir renk olduğu için sizin beyaz teninizi ruh gibi gösterebilir. Kahve alt tonlu kırmızı rujlar sizin için daha uygun olacaktır.

Kumral ve Buğday Tende Ruj Seçimi

Hafif yanık bir teniniz varsa hemen hemen her renk size yakışacaktır. Kumralların ve buğday tenlilerin ruj rengi seçeneği çok. Eflatunlar, morlar, pembeler, turuncular, kırmızılar, şeftaliler… Nude renk ruj sürdüğünüz gün sempatik görünürken, altın renkli bol simli bir rujla da çok çılgın olabilirsiniz. Dişlerinizin yeterince beyaz olduğunu düşünmüyorsanız kahve alt tonlu rujlardan uzak durmalısınız. Kahve tonları dişlerinizi daha da sarımsı gösterecektir.

Esmer Tende Ruj Seçimi

Kırmızının en çok yakıştığı ten rengi tabi ki esmerler. Gündüzleri bile sürseler göze batmazlar. Koyu teniniz çoğu renkle uyumu yakalayacaktır. Aynı zamanda mürdüm, kahverengi gibi koyu renk rujlar da makyaj çantanızda bulunmalı. Çok uçuk renkler sizde gitmeyebilir. Mesela çok açık pembe dudağınızda sırıtabilir. Fakat orta tonlarda ve koyu tonlarda renkler kullanmaktan vazgeçmeyin. Bileğinizin iç kısmına sürerek de kendinize en uygun ten rengi rujunuzu bulabilirsiniz. İç bileğinizden bir iki ton koyu renk sizin için en ideal ten rengi ruj olacaktır.

Güzelleşmek üzere.

En İyi 5 Mac Ruj İçin Tıklayın!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Ruj seçimi, doğru ruj seçimi, doğru ruj nasıl seçilir, güzel ve dolgun dudaklar, ten rengine göre  ruj seçimi, doğru ruj kullanımı, ruj nasıl sürülür, ruj rengi nasıl seçilir

YORUMLAR