x

Tırnak Kırılmasına Doğal Kürler

Tırnak kırılması hemen hemen çoğumuzun yaşadığı bir durum. Şiddetli bir darbe almadıkça kırılan tırnaklarınız varsa bir sorun var demektir. Çoğumuz bunun nedeni düzensiz beslemeye ya da kalsiyum eksikliğine yorarız. Fakat asıl neden tırnakların kurumasıdır. Nemini kaybetmiş tırnaklar, tıpki saçlarımız gibi kurur ve kırılır. Bu yüzden onlara nem terapisi yapmak gerekir.

Tırnakların güçlenmesi için piyasada çeşitli ürünler görürsünüz. Fakat tırnak güçlendiriciler derinlemesine etki etmezler ve ellerinize nemlendirici sürdüğünüzde nemin tırnaklara işlemesini engellerler. Bunun yerine yumurta sarısı, maya gibi tırnakları güçlendiren besinler tüketebilirsiniz. Ayrıca tırnak kırılmasına en iyi çözüm tırnaklara doğal yağlar ve losyonlarla bakım yapmaktır.

Tırnak Kırılmasına Doğal Kür 1

- 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

- 1 yemek kaşığı badem yağı

- 1 yemek kaşığı hint yağı

Yağları bir kasede karıştırıp benmari usulü ılımasını sağlayın. Ellerinizi yakmayacak sıcaklığa geldiğinde parmaklarınızı kaseye sokup 10 dakika bekleyin. Haftada 3 defa yapmanız yeterli.

Tırnak Kırılmasına Doğal Kür 2

- 1 çay kaşığı karbonat

- 1 bardak ılık su

Malzemeleri karıştırın ve parmaklarınızı 10 dakika bu karışımın içinde bekletin. Bu kürü her gün yapabilirsiniz.

Tırnak Kırılmasına Doğal Kür 3

- 1 yemek kaşığı tuz

- 2 çay kaşığı zeytinyağı

- 2 çay kaşığı badem yağı

- Yarım limonun suyu

- 1 bardak ıılık su

Malzemelerin hepsini bir kasenin içinde tuz eriyene kadar karıştırın. Parmaklarınızı kaseye sokup 5 dakika bekletin. Bu kürü her gün yapabilirsiniz. Kasedeki karışım bitene kadar kullanabilirsiniz.

Tırnak Kırılmasına Doğal Kür 4

- Bir miktar zeytinyağı

Ellerinizi yakmayacak kadar zeytinyağını benmari usulu bir kasede ısıtın. 10 dakika parmaklarınızı yağın içinde bekletin. Derinlemesine nem sağlayan bu kürü her gün yapabilirsiniz.

Bir kadının elleri çok önemlidir. Ojelerinizin güzel durması için tırnaklarınızın eşit boyda ve düzgün şekilli olması lazım. Tırnak bakımınıza özen gösterin, kırılıyorsa bu kürleri uygulayın güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Evde Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR