x

Yılbaşı Makyajı Önerileri

Yeni yıl yaklaşırken kadınlar yılbaşı gecesi için planlar yapmaya başladı bile. Yılbaşının simgesi haline gelen kırmızı renk, sokaklarda bütün mağazaların vitrinlerinde yerini almaya başladı. Peki siz bu yılbaşı için neler yapmayı düşünüyorsunuz? Geleneklere uyup seçimleriniz kırmızıdan yana mı olacak yoksa değişikliklere gidecek misiniz? Bu özel gece için size bir kaç makyaj önerimiz var!

Öncelikle yılbaşı gecesi için yapacağınız makyaja önceden karar verin ve uygulamasını yapın. Günün telaşından makyajınıza yeterli vakit bulamayabilir son dakikaya kalan makyajı aceleye getirebilirsiniz. Gecenin dikkat çekici kadınlarından olmak istiyorsanız makyajınıza özenmeniz şart!

Makyajınızda kullanacağınız renklerin kıyafetinizle aynı renk olmamasına dikkat edin. Hem yüzünüzde hem üstünüzde aynı renklerin olması birbirini boğar, demode görüntüye neden olur. Makyaja her zaman olduğu gibi yüzünüzü temizleyip nemlendirerek başlayın. Hatta gündüzden nemlendirici özellikli maske uygularsanız harika olur. Kullandığınız nemlendirici su bazlı olsun ki, cildiniz rahat emsin ve makyajınızı kusmasın. Dudaklarınıza peeling yapın ve nemlendirin. Sizin için hazırladığımız evde yapabileceğiniz dudak peelingi videomuza buradan ulaşabilirsiniz. Sonra dudaklarınızı nemlendirin.

Bu gecenin en önemli kozmetik ürünü takma kirpikler. Göz makyajınızı ağır yapsanız da yapmasanız da etkili bakışlar için mutlaka takma kirpik kullanın. Konsepte göre takma kirpiğinizi abartabilir doğal olmayan farklı modeller deneyebilirsiniz.

Renklendirmede dudağınıza mı yoksa gözlerinize mi yoğunluk vereceğinize karar verin. Yılbaşı gecesine yeni aşklara yelken açmak için katılıyorsanız gözlere ağırlık vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü dudak makyajı daha çabuk silinir.

Derin bakışlar için simsiyah mat buğulu göz makyajı yapabilir ya da simli altın farlarla parıl parıl parlayabilirsiniz. Renkli göz makyajı yapmak istiyorsanız kıyafetinizin rengine çok dikkat etmelisiniz. Renkler bir araya geldiğinde uyum içinde olmalı. Göz makyajınız yoğunsa yanak ve dudakları hafif tutun. Ten rengi, doğal dudak rengi ya da uçuk pembeler yeterlidir.

Dudaklarınıza ağırlık vermek istiyorsanız biraz fazla zaman harcamanız gerekiyor. Çünkü koyu renk dudaklar çok zahmetlidir ve en ufak hatayı bile gösterir. Koyu kırmızı, parlak kırmızı, bordo, fuşya, vişne çürüğü, nar çiçeği, mor... Ten renginizle uyumlu koyu bir rengi seçtikten sonra rujunuzun rengine en uygun dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyip içini doldurun. Ardından rujunuzu sürün. Daha keskin ve aydınlık hatlar için kapatıcı fırçanızla dudak çevrenize kapatıcı sürebilirsiniz.

Sıra geldi cildinize. O gece cildiniz pürüzsüz olmalı ve ışıl ışıl parlamalı! Bu yüzden işe baz ile başlayın. Baz, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Fondöteniniz hafif yapılı, uzun ömürlü ve doğal olmalı. Ten makyajınızın kalıcı olması çok önemli. Gecenin sonuna kadar cildiniz ışıl ışıl parlamalı. Bu yüzden fondötenin öncesi ve sonrası makyaj sabitleyici kullanın. Makyaj sabitleyciniz yoksa buraya tıklayıp kendi makyaj sabitleyicinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kontürleme yapmasanız bile bronzer ile yüzünüze renk katabilir, hafif allık uygulamasıyla elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Burada en önemli kısım aydınlatıcı! Göz pınarlarınızı, kaş altlarınızı, burun kemerinizi, çenenizi, yanaklarınızı aydınlatın. Fotoğraflarda parıl parık parlayın. Tabi dozunda!

Kısaca yılbaşı makyajınızda olmazsa olmazlarınız; makyaj sabitleyiciniz, makyaj bazınız, takma kirpikleriniz ve aydınlatıcınız olmalı. Gerisi sizin sanatınıza kalmış. Bu yıl sizin yılınız olsun güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Örnek Yılbaşı Makyajımızı İzlemek İçin Tıklayın!

YORUMLAR