x

Youtube Academy!

Youtube Academy, 10 Mart Salı günü Karaköy/Galata Özel Rum İlköğretim Okulu'nda düzenlendi. 

Youtube Türkiye, Karaköy/Galata Özel Rum İlköğretim Okulu'nun ev sahipliğinde Youtube Academy adını verdiği bir etkinlik düzenledi. Çoğu insanın beni sitem Guzelleselim.com'dan değil, Youtube kanalı www.youtube.com/guzelleselim'den tanıdığını düşünürsek son zamanların parlayan yıldızı Youtube kanalları hakkında düzenlenen bu etkinlik için İzmir'den kalkıp İstanbul'a gitmem kaçınılmazdı. 

Youtube Türkiye'nin çoğu etkinliğine gittiğimi düşünürsek yine aynı bilgilerin sunulduğu bir etkinlik olduğunu söyleyebilirim. Sunumlar için İzmir'den İstanbul'a gitmeye gerek var mıydı? Hayır... Her zaman yeni başlayanlara Youtube Playbook'u incelemelerini ve başarıya giden yolda harita özelliği taşıdığını söylüyorum. Her bir etkinlikte sunumların %95'i Youtube Playbook'a çıkıyor işte. Networking dışında devamlı kendini tekrarlayan sunumlar yapılıyor. Burada sitem etmemin sebebi hala İstanbul yorgunu olmam ve beklentimin yüksek olması diyebilim. :) Benim gibi diğer şehirlerden gelen ve belli başarı katetmiş kanal sahiplerine "yeni başlayanlar" bilgileri verilmesini doğru bulmuyorum. 

Neyse geçelim etkinlik detaylarına;

Youtube Academy, 10 Mart sabahı saat 09:30'da bir kokteyl ile start buldu ve saat 10:00'da konferans salonunda önemli konuşmacılar tarafından sunumlar yapılmaya başlandı.

Google Türkiye Ülke Direktörü Bület Hiçsönmez'in yaptığı açılış konuşmasının ardından Youtube Stratejik Ortaklıklar EMEA Bölge Müdürü Marenco Kemp "Youtube'a Global Bakış" isimli sunumunu yaptı. Daha sonra Google Türkiye Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı Türkiye'deki Youtube izleme alışkanlıklarını anlattı ve Youtube'un Türkiye'deki kullanımına ilişkin değerli bilgiler verdi.

"Youtube Çağı'nda Marka Oluşturmak" adını verdiği sunumuyla CMO, Loreal Türkiye Beyza Kapu beğeni topladı.

Bu bilgi yüklü konuşmalardan sonra komedi kategorisinde Youtube kanalları bulunan Batesmotelpro ve Hayrettin yüzümüzü güldürdü.

Öğle arasının ardından sunumlar her iki gruba ayrıldı; reklamveren ve ajanslar ile içerik oluşturucuları için özel oturumlar düzenlendi. Kanal sahibi olarak bende farklı alanlardan başarılı youtuberların konuşmacı olduğu söyleşiyi izledim. Yeni başlayanlar için değerli bilgiler verildi ve başarı hikayelerini dinledik ve Youtube Academy saat 14:00'te son buldu.

Sırayla ben Neşe Koçinbiga Bayraktar, Güzellik Vlogger'ları Bengüm Günceler, Şule Karaok ve Ayşe Çakar.

YORUMLAR