x

Yüz Şekillerine Göre Kısa Saç Modelleri

Yüz şeklinizden memnun değilseniz size en uygun saç kesimlerini kullanarak daha genç ve güzel görünebilirsiniz. Genel olarak 6 tip yüz şekli vardır. Bunlar oval, köşeli, uzun, yuvarlak, üçgen, ters üçgen ve uzun yüz şeklidir. İçlerinde en ideal yüz tipi oval yüzdür. Diğer yüz şekilleri oval yüze benzetilir. Yüz şeklinizin hangisi olduğunu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Herkes uzun saçlara sahip olamayabiliyor. Kimileri saçlarının yapısı gereği kimileri ise saçlarına fazla kimyasal işlem uyguladıklarından. Kısa saçlı bayanlardansanız yüz şeklinize göre saç modeli kullandığınızda saçlarını daha çok sevebilirsiniz. Şimdi yüz şekillerine göre saç modellerine geçebiliriz.

Oval Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Az önce de dediğimiz gibi en ideal yüz şekli ovaldir. Çoğu saç kesimi oval yüzlere yakışır. Kısa saç olarak diğer yüzlere hiç yakışmayacak bir model var ki sizi çok sevimli gösteriyor. Yandan ayrılmış asimetrik kesim, erkek tipi de diyebileceğimiz model. Yuvarlak yüzünüzde bu yuvarlak kesim bir bütün oluşturacak.

 

 

 

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Yuvarlak yüzlüyseniz sizler de şansız sayılmazsınız. Oval yüzler gibi yandan ayrılmış küt ya da katlı kesimleri kullanabilirsiniz. Hiç çılgın olmayan, gayet her ortama uyum sağlayacak ve kolaylıkla şekil alabilen bu saç modeli tam size göre!

 

 

 

 

Kare Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Kare yüz şekline sahipseniz sert hatlarınız var demektir. Onları gizlemek ya da ortaya çıkarmak sizin tercihiniz. Kuaförünüzle fikir alışverişinde bulunarak size en çok yakışacak saç modelini bulabilirsiniz. Ayrıca yandan ayrılmış, bol katlı, yüzünüz gibi kare biçimde kesilmiş saç modelleri size çok yakışacaktır.

 

 

 

Üçgen Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Üçgen yüzlüyseniz yüzünüzü oval yüz şekline dönüştürmek oldukça basit. Zaten kibar olan yüz şeklinizi bir kaç makas hareketiyle daha da yumuşatabilirsiniz. Bir zamanlar çoğu kadının tercih ettiği bob kesim saç modeli tam sizin için! Kahküller de size en çok yakışan saç kesimi.

 

 

 

Ters Üçgen (Kalp) Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Sizin çene kemikleriniz biraz sivridir. Bu da yüzünüzü çok köşeli ve sert gösterir. Görüntünüzü yumuşatmak için bu kemikleri kapatmanız gerekir. Yani çok kısa saç modelleri size göre değildir. Yanaklara doğru düşen ve hacimli olması için kat verilmiş saç modelleri size çok yakışacaktır. Ayrıca kahkül de kullanabilirsiniz.

 

 

 

Uzun Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modeli

Uzun yüzlüler de sert görüntüye sahiptir ve bu görüntüyü biraz yumuşatıp ovale çevirmek gerekir. Katsız saç modelleri hiç size göre değildir. Ön kısımları uzun arkası kısa olan asimetrik lob kesim saç modelleri tam size göredir.

 

 

 

 

Kısa saçlarınızı sevmiyorsanız verdiğimiz tavsiyelere uyarak daha mutlu hissedebilirsiniz güzeller.

Güzelleşmek üzere.

Doğal Ense Topuz Modeli İçin Tıklayın!

YORUMLAR