x

Yüzünüze Uygun Kaş Şekilleri

Kaş şekliniz bakışlarınız için çok önemli. Gözlerinize kalemlerle, farlarla hatta en basitinden eyeliner ile şekil verebilir ve daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat bu işin püf noktası kaşlarınızdır ve onlara şekil vermek sandığınız kadar kolay değildir. Çok güzel makyaj yapsanız bile kaşlarınız yanlış alınmışsa tüm güzelliğinize gölge düşürecektir. İmkanınız varsa hiç ellemeden kaşlarınızı bir uzman tarafından şekillendirmelisiniz. Kaşlarıma kendim şekil verebilirim diyorsanız bu yazımız tam size göre.

Her beğendiğiniz kaş şekli size yakışmaz. Arkadaşınızda çok hoşunuza giden bir kaş şeklini kendinize yaptırmadan önce defalarca denemeli hatta kalemle çizerek kendinizde nasıl duracağını test ettirmelisiniz. Çünkü kaş şeklini oluştururken yüz şekliniz çok önemli! Yüz şeklinize uygun olmayan kaşlarınız varsa muhtemelen olduğunuzdan daha sert ya da daha yaşlı görünüyorsunuz. Bu yüzden yüz şeklinizi dikkate alarak kaşlarınıza şekil vermeniz için sizlere yüz şekillerine göre kaş şekilleri konusunu ele aldık. Yüz şeklinizin ne olduğunu hala bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Kaş Şekli

İdeal yüz şekline giren oval yüzler kaş konusunda da şanslı. Orantılı yüz hatlarınız her türlü kaş şeklini kaldırabilir. Tabi ki abartmamakta fayda var. Nasılsa oval yüzlüyüm diye kaşlarınızı dümdüz yukarıya doğru kalkık olarak şekillendirmeyin! Bu sizi çok sert ve komik gösterir. Kaşlarınızın kalınlığıyla oynamadan, hafif kavisli, doğal şekillendirilmiş kaşlar güzelliğinize güzellik katacaktır.

 

 

 

 

Uzun Yüz Şekline Kaş Şekli

Yüzünüzün uzun olduğunu düşünüyorsanız bunu mümkün olduğunca oval göstermelisiniz. Saç şeklinizi yüz şeklinize göre seçtiyseniz yolu yarıladınız demektir. O zaman sıra geldi kaşlara. Yüzünüz oldukça keskin hatlı. Bu yüzden kaşlarınızda da keskin hatlar olmasına gerek yok. Çoğu kadının en beğendiği kaş şekli tam size göre. Dümdüz, kavissiz kaş modeli yüzünüzün sertliğini geri plana atacaktır. Eğer doğal kaşlarınızda kavisler varsa, evet biraz zahmetli olacak sizin için. Kaşlarınızı şekillendirme işini mutlaka uzman ellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Kalp Yüz Şekline Göre Kaş Şekli

Yüzünüz kalbe benziyorsa yani çeneniz sivri ve alın kısmınız genişse sizler de sert hatlardan kaçınmalısınız. Kaşlarınızın kalınlığı mümkün olduğunca doğal kalmalı. Ne kadar inceltirseniz o kadar kötü görünür. Kaşlarınıza "hilal" kaş şekli vermeniz sizin için en mantıklısı. Yani Adile Naşit gibi tamamen yuvarlak görünümlü değil de onun biraz daha geniş açılı olanından. Bu doğal görüntü sizi oldukça genç gösterecektir.

 

 

 

 

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Şekli

Yuvarlak yüzünüz varsa muhtemelen çok sevimli ve çocuksu görünüyorsunuz. Bu görüntüyü biraz sertleştirip daha kadınsı hale getirelim. Yuvarlak yüzünüzün aksine kaşlarınız mümkün olduğunca kavisli olmalı. Böylece kaşlarınızın sertliği ile yüzünüzün yumuşaklığı birbirini dengeleyecektir.

 

 

 

 

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Şekli

Kare yüz şekli de sert yüz hatları grubuna girer. Bu yüzden kaşlarınızı mümkün olduğunca yumuşak göstermek gerekir. En önemli kural kaşlarınız doğal kalınlığında olmalı ve asla inceltmemelisiniz. Kaşlarınızın başlangıcı yapısı gereği muhtemelen dümdüz görünüyordur. Uç kısımlarına hafif kavis vererek yani kaşlarınızın kavisten sonra gelen uzunluğunu kısa tutarak en ideal kaş şeklinizi elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Kaşlarınız tüm duygularınızı yansıtmayı başarsın. Hiç alınmamış kaş, yanlış alınmış kaştan çok daha iyidir.

Güzelleşmek üzere.

İp İle Kaş Nasıl Alınır? Öğrenmek İçin Tıklayın!

YORUMLAR