x

Body Butter Yapımı ve Hediye

172,389

GÖRÜNTÜLEME

Bu haftanın kendin yap konusu Body Butter! Body butter, vücuda sürüldüğünde böyle vazelimsi gibi olan ama daha sonra yerini mis kokusuna ve verdiği neme bırakan bir vücut kremi. Dile o kadar işledi ki vücut yağı ya da kremi istenen çeviri değil gibi geliyor bana, bilemiyorum. Neyse siz anladınız beni. :) Bugün el yapımı body butter nasıl oluyormuş onu deneyeceğiz.

Gerekli malzemeler;

  • 1 ölçek shea butter

  • Yarım ölçek hindistan cevizi yağı

  • Yarım ölçek doğal sızma zeytinyağı ya da susam yağı

  • 1 ampul E vitamini

  • 5-10 damla doğal aromatik yağ (yasemin yağı)

Benmari usulünde shea yağını ve hindistan cevizi yağını eritiyorum, Hindistan ceviz yağı 24 derecenin üstünde zaten sıvı halde olacaktır. Ilıyınca da zeytinyağını, E vitaminini ve istediğim herhangi bir uçucu aromatik yağı koyuyorum. Yasemin kokusunu çok sevdiğimden yasemin yağı koydum ben. Karıştırdıktan sonra hava geçirmez temiz bir kaba alıyorum ve buzdolabında donana kadar bekletiyorum. Kıvamı aynı çılpılmış tereyağı gibi olmalı. Bronz bir görünüm için 1-2 yemek kaşığı kakao ekleyebilirsiniz. Serin bir yerde saklanmalı, sıcak havalarda buzdolabına koyulmalı. Kullanım ömrü ise tamamen sizin saklama koşullarınızla ilgili. Kıvamında, kokusunda değişiklik varsa kullanmayın, yoksa kullanabilirsiniz. İçindekilerin tamamı yağ olduğu için zaten kolay kolay bozulmuyor.

Ve bir kendin yap videosunun sonuna geldik. Videoyu beğenerek bu videoların devamının gelmesini sağlayabilirsiniz, daha çok kendin yapsa daha çok like! :) Güzelleşelim youtube kanalına abone olmadıysanız mutlaka abone olmayı unutmayın!

NOT: Güzelleşelim bardağı kazanan 5 kişiyi 20-21 Mart 2016 tarihleri arasında buraya yazarak duyuracağım. Katılmak için hemen aşağıya yorum bırakıp, videoyu beğenmeniz yeterli!

Güzelleşmek üzere!

Neşe

Tıraş Kremi Yapımı ve Hediye

YORUMLAR