x

Braun Silk-Expert IPL | İnceleme

75,471

GÖRÜNTÜLEME

Braun Silk-expert IPL i inceleyeceğim bugün. 4 haftadır düzenli olarak kullanıyorum ve hem kısa deneyimimden hem de ürün özelliklerinden bahsedeceğim bugün.

Kısaca ürünün özelliği; cildin hemen altındaki kıl folikülündeki melanini hedef alarak büyüme döngüsünü bozuyor ve böylece istenmeyen tüylerin yüzeye çıkmasını engelliyor.

İlk olarak isterseniz bir dış görünümüne göz atalım. Şöyle bir kutunun içerisinde gelmişti, organizerleri vardı ama attım. Kablosu ve ürünün kendisi, kullanım klavuzu var.

Marka tarafından gönderilmeseydi eğer ev tipi IPL cihazlarından bunu tercih ederdim diyebilirim. Neden?

1- Muadillerine göre 2 kat daha hızlı atış yapıyor, geniş bölgelerde uygulama yaparken bu süre çok önemli.

2 modu var;

Kayma modu sayesinde cihazı kaldırmadan hızlıca atış yapılabiliyor. Bacak gibi geniş bölgelerde tavsiye ediliyor.

Hassas modu ise bikini çizgisi veya ön kol gibi hassas veya küçük, ulaşılması zor bölgelerde yapılacak uygulamalarda kullanılıyor. Vücudun tamamında kullanılabiliyor. Göze yakın bölümlerde, alında, varisli ve dövmeli kısımlarda kesinlikle kullanılmıyor.

SensoAdapt™ ten rengi sensörü, cildi saniyede 80 defa tarıyor ve ışık yoğunluğunu ona göre ayarlıyor. Bu sayede, yaz aylarında bile güneş gören ve bronzlaşmış ciltlerde kullanılabiliyor. Güneşe çıkmış ciltte kullanılabilen tek IPL cihazı.

120bin atış ömrü var. Tüm vücudu kapsayan 6 yıllık uygulamaya VEYA Sadece alt bacak, kol, bikini çizgisi ve üst dudakları kapsayan 14 yıllık uygulamaya VEYA Sadece kol ve bikini çizgisini kapsayan 90 yıllık uygulamaya eş değer.

Şarjlı değil, fişe takınca çalışıyor. Ağır olmadığı içinde kullanım sırasında yormuyor.

Güneşe çıktıktan birkaç gün sonrasında ciltte tahriş olmadığı durumlarda kullanılması öneriliyor. Biliyorsunuz yazın tüm lazer işlemleri, leke açıcı işlemler rafa kalkar ama bu ürünü birkaç gün sonra kullanabiliyorsunuz.

Uygulamasına geçeyim hemen;

Uygulama bölgesinin önceden jiletle kısaltılması gerekiyor, her lazer ya da IPL uygulamasında olduğu gibi. Yüzey kuru olmalı.

Cilde tam temas ettiğinde üstündeki gösterge mavi beyaz yanmaya başlıyor, bu hazır olduğu anlamına geliyor. Cilt tonunuzu nasıl okuduğunu yandaki kademeli göstergeden anlıyoruz. Ten rengine göre ışık yoğunluğu değişiyor. Kaldırmadan istediğiniz bölgeye seri bir şekilde atış yapabiliyorsunuz.

Bir ay boyunca, denemek için ön kol ve bikini bölgesinde kullandım. Haftada birden fazla uygulanması önerilmiyor zaten. Bacak ve koltuk altımda epilator kullandım bu süre zarfında. İncelme ve azalma var, tüyler daha uzun sürede çıkmaya başladı. Çıktıkça uygulamaya devam edeceğim. 4-12 hafta arasında sonuç alındığı belirtilmiş ürün özelliklerinde. Bakalım benimkiler ne zaman bitecek.

Tek bir başlık ile geliyor, bikini ve yüz için ayrı bir başlığı yok. O nedenle bıyık bölgemde uygulama yapmadan önce alkollü pamuk ile temizliyorum.

Şu an cihaz ve özellikleri hakkında bunları söyleyebilirim. Tamamen bir yok olma durumu olduğunda bundan sizi haberdar edeceğim, gidişat çok olumlu. Çok memnun kaldım. Yeni ürünü de yakın zamanda çıkacakmış.

Kullananlarınız varsa eğer olumlu olumsuz deneyimlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz aşağıya. Almayı düşünenlere fikir vermiş oluruz böylece. Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Youtube kanalıma da abone olmasıysanız abone olmayı unutmayın!

Hoşçakalın, güzelleşmek üzere!

YORUMLAR