x

Bronzlaştırıcı Yağ Nasıl Yapılır?

33,217

GÖRÜNTÜLEME

Bronzlaştırıcı yağ karışımına yazın oldukça ihtiyacınız olacağını düşünerek gerekli malzemeleri aktara uğrayıp aldıktan sonra hazırlayabileceğiniz bir tarifimiz var. Tarife başlamadan önce gerekli malzemeleri ciltteki faydaları ile açıklayalım.

KAKAO YAĞI: Cildi besler ve sıkılaştırır. Cildi bronzlaştırarak nemlendirir.

SUSAM YAĞI: Kuru ciltleri yumuşatır ve besler. Selülitleri giderir. Güneşe karşı koruyucudur. Saç, kaş, kirpik ve tırnakları güçlendirir.

HAVUÇ YAĞI: Cildi bronzlaştırır. İçeriğindeki beta karoten maddesi cildi renklendirir. Havuç yağı cildi yeniler ve yıpranmasını geciktirir. Yazın yanan cildinizin acısını alır ve iyileşmesinde etkilidir.

KAYISI YAĞI: Cildi nemlendirir ve besler. Güneşe karşı koruma sağlar. A ve E vitamini içerir. Kırışıklıklara iyi gelir.

TARÇIN: Hoş koku verir. Sivilce ve cilt enfeksiyonlarında etkilidir.

KARANFİL: Hoş koku verir. Antiseptiktir, mikropları öldürür. Akne vb. hastalıklarda etkilidir.

Bu tip doğal karışımları olabildiğince az yapmaya özen gösterin, kolay deforme olabilir ve fayda yerine zarar verir. Kısa süreli kullanım için azar azar yapmalısınız. 

Öncelikle bir yemek kaşığı susam yağı, bir yemek kaşığı kakao yağını, bir yemek kaşığı kayısı çekirdeği yağını, bir yemek kaşığı havuç yağını koyun. Birkaç karanfil tanesini ve tarçın sapını ilave edin. Karanfil ve tarçını tercihen kullanabilirsiniz, zorunlu değildir. İyice çalkalayın, cildinize sürün ve güneş ışınlarının dik gelmediği saatlerde güneşlenin.

Açık renkli karışımın olduğu sprey şişesini güneşten koruyun ya da koyu renkli bir kaba ya da şişede muhafaza edin çünkü doğal yağlar güneşten çabuk etkilenirler. Oda sıcaklığında koruyun ve maksimum 3-4 hafta içinde tüketin.

Bronz günlere...

YORUMLAR