x

Buğulu Sevgililer Günü Makyajı ve Saç Modeli

67,761

GÖRÜNTÜLEME

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Kolay ve Şık Saç Modeli Yapımı

Sevgililer gününde gözlere biraz derinlik katacak ve gizemli bakışlara sahip olmamızı sağlayacak buğulu göz makyajı kesinlikle alternatifler arasında olmalı. Sevgililer gününde yapacağım bu makyaj ve saç modelinin hemen ayrıntılarına geçiyorum.

  • Makyaj bazı: Yüzümü makyaja hazırlamak, nemlendirmek ve makyajın kalıcılığını arttırmak için ilk olarak baz uygulayacağım. Yüz ve göz bazından bir miktar alarak fırça yardımıyla tüm yüzüme ve ardından parmaklarımla pıt pıt dokunuşlarla gözüme uyguluyorum.
  • CC Krem: Fondöten kullanmak istemiyorum, zaten erkekler fondöteni artık biliyor ve hemen anlıyorlar. Doğal bir yüz makyajı için yüzümdeki yer yer kızarıkları geri plana itmem yeterli. Bunun için kızarıklık karşıtı cc kremi tüm yüzüme uyguluyorum.
  • Kapatıcı: Doğallık için yine orta seviyedeki bir kapatıcıyı göz altıma ve kapatılması gereken yerlere sürüyorum. Bu kapatıcıyı aynı zamanda aydınlatmak istediğim noktalara da uygulayabilirim.
  • Göz makyajında tek dokunuşla buğulu etki yaratan Superliner Smokissime’yi uygulamakla başlıyorum. Önce sürüp, ardından dağıtıp son olarak da yoğunlaşması gereken yerleri yoğunlaştırıyorum. Bu esnada en çok kirpik diplerine koyu bir şekilde sürmeye dikkat etmeliyiz, buğulu göz efektini ancak bu şekilde yakalayabiliriz, hiçbir boşluk olmamalı ve simsiyah olmalı.
  • Göz farı: Kahverengi farı “crease” dediğimiz gözün katlanma bölgesine uyguluyorum. Koyu kahverengi farı da press far fırçasıyla göz kapağının üstüne sürüyorum ve ardından kenarlarını dağıtıyorum.
  • Göz farının aplikatörüyle koyu kahverengi farı göz altını sabitlemek için uyguluyorum.
  • Eyeliner: Ardından eyeliner ı ince bir şekilde sürüyorum.
  • Göz kalemi: Kalıcılığı gerçekten muhteşem olan Superliner Silkissime’yi gözümün içine uyguluyorum. Gözün içine uygulanan siyah göz kalemi derin bakışlara sahip olmamızı sağlar ama gözünüz küçükse ve büyütmek istiyorsanız gözünüzün içine bej ya da beyaz göz kalemi uygulamalısınız.
  • Rimel: Rimeli de alt ve üst kirpiklere iki kat şeklinde sürüyorum. İlk katın kurumasını bir iki dk. bekledikten sonra ikinci katı uyguluyorum, yoksa topaklanma ve yapışma gibi sorunlar olabilir.
  • Takma kirpik: Takma kirpiklere yapıştırıcı sürüp bir dk. bekleyip yapıştırıcının renginin süt beyazına dönmesini bekliyorum, bu şekilde yapıştırıcılığı daha da artıyor.

Göz makyajımız bu kadar!

Tenimden iki ton koyu pudra ya da bronzerı elmacık kemiklerimin altına uyguluyorum, bu elmacık kemiklerimin belirginleşmesini sağlıyor. Ardından alın yanlarıma da yüzümü biraz daha küçültmek için sürüyorum.

Masum ve romantik bir görünüm için allığı yüzümün ortasına doğru uyguluyorum.

Gözlere yoğunlaştığım için dudak makyajı doğal tonlarda olmalı. Özel bir akşam yemeği olacağı içinde kesinlikle kalıcı rujlar tercih edilmeli. Bu yüzden kalıcı nude tonlarda olan rujumu uygulayıp kuruyup matlaşmasını bekledikten sonra da öteki ucundaki parlatıcı stickini sürüyorum ve makyajımı tamamlıyorum.

Kolay ve şık saç modeli yapımı:

Makyajın ardından romantik ve doğal bir saç modeli için kolları sıvıyorum. Önceden saçımı hafifçe ve çok özenmeden maşa ile dalgalandırmıştım. Yapacağım saç modeli için ihtiyacım olan tek şey saç rengimde olan şu şekilde bir lastik. Lastiği bu şekilde kafama geçirip özenle saçımı lastiğe dolamaya başlıyorum. Bu arada videoda kullandığım tüm ürünleri Modagram.com’da bulabilirsiniz. Tüm saçımı lastiğe doladıktan sonra çıkan saçları elimle düzeltiyorum ve çok kolay olmasına rağmen uğraşılmış görünen bir saç modeline sahip oluyorum.

Saçım ve makyajım hazır olduğuna göre romantik bir sevgililer günü gecesi için şimdi giyinmeye gidebilirim!

Tüm sevenlerin sevgililer günü kutlu olsun, aşkınız bol olsun.

Güzelleşmek üzere...

Neşe <3

YORUMLAR