x

Çekik Gözler İçin Eyeliner Nasıl Çekilir? - Göz Şekline Göre Eyeliner

58,155

GÖRÜNTÜLEME

Çekik gözlü kişiler nasıl eyeliner kullanmalı? Çekik gözler için eyeliner uygulama teknikleri nelerdir?

Çekik gözlü biriyseniz eğer eyeliner ınızı gözlerinizi biraz ovalleştirmek için kullanmalısınız. Çekik gözlü kişiler, gözlerini daha da çekik gösteren eyeliner şekillerinden uzak durmalıdır.

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR