x

Çiçek Saç Modeli Nasıl Yapılır?

31,029

GÖRÜNTÜLEME

Çiçek saç modeli yapmak aslında çok kolay! Örgü ile yapılabilen pratik çiçek saç modeli için belirlediğiniz yerden bir tutam saç alıp tersten başlayarak örün ve ucunu bir miktar örmeden bırakarak toka ila bağlayın. Bir miktar örülmemiş saç bırakmamızın nedeni üstten saçı gevşetmeye başlayacağımız içindir. İlk örgüden başlanarak yavaş yavaş videomuzdaki gibi saç yanlara doğru çekilerek gevşetilir. Böylece çiçeğimizde kullanacağımız yaprak formunu alır. Çiçek saç modeli yapmak istiyorsanız eğer bu aşamayı es geçmemelisiniz. 

Örgü gevşettikten sonra ise dikkatlice çevirip dolayarak çiçek modelini vermeye çalışmak gerekir. Tel toka ile de çiçeğimizi sabitledik mi işlem tamam demektir. Çiçeğimiz hazır! Bu aşamadan sonra geri kalan saçlarına istediğiniz şekli verebilirsiniz. Eğer saçınız uzunsa yana doğru tüm saçı almak çok güzel duruyor bizden söylemesi.

Bu kolay saç modelini nerede mi kullanacaksınız? Cevabı kolay... Yaz/kış akşamlarında şık bir saç modeli olarak tercih edebileceğiniz gibi, yakın bir akrabanızın düğününde doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak içinde kullanabilirsiniz. Biri mezuniyet saçı mı dedi? Evet, evet geri kalan saçlara iri maşa uygulayarak da mezuniyet saçı haline getirebilirsiniz.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR