x

Çift Renkli Eyeliner Nasıl Sürülür?

11,324

GÖRÜNTÜLEME

Eyeliner uygulamasında fark yaratmak istiyorsanız birbirinden renkli sonuçlar için çift renkli eyeliner sürebilirsiniz. İstediğiniz renklerle uyumu yakalayarak eyeliner uygulamanızda biraz yenilikler yapabilirsiniz. Oldukça kolay olan çift renkli eyeliner uygulaması için; önceden açık rengi kalın bir eyeliner olarak sürün ve üstüne de ince bir şekilde koyu renk eyeliner sürün. Sonuç harika olacak, bir deneyin deriz!

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz. 

Guzelleselim.com olarak hazırladığımız tüm göz şekillerine göre eyeliner uygulama tekniklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR