x

Cilt Beyazlatma Toniği: Pirinç Toniği

512,987

GÖRÜNTÜLEME

Pirinç tarlalarında çalışan asyalı kadınlar su olmadığı için pirinç suyuyla duş alırlar ve güneş altında bronzlaşacaklarına daha da beyazlarlarmış ve pürüzsüz bir cilde sahip olurlarmış.

Yüzyıllardır asyalı kadınlar tarafından uygulanan bu doğal cilt beyazlatma yöntemini biliyor musunuz? Pirincin içerisindeki para aminobenzoik asit, ferulik asit ve allantoin maddelerinin cildi güneşe karşı korurken cildi onardığı, cildi beyazlatarak cilt lekelerini ortadan kaldırdığı ve sıkılaştırarak kırışıklıkları azaltığı bilinmekte. Pirincin bu özelliklerinden yararlanmak için iki yöntem var; pirinç toniği ya da pirinç maskesi. Pirinç toniği için gerekli malzemeler;

  • Bir miktar pirinç,
  • Bir miktar su,
  • Toniği koyacağımız bir sprey şişesi,
  • Bir tabak ve kaşık.

Öncelikle 3-4 tatlı kaşığı pirinci tabağın içine koyuyoruz ve bir çay bardağı kadar ılık su ilave ediyoruz. Karışımı iyice karıştırarak 2-3 dk bekletip pirinç nişastasının iyice suya karışmasını bekliyoruz. Karışımın suyunu şişeye alıyoruz ve aynı normal tonik gibi kullanmaya başlıyoruz. Temiz cilde ellerimizle ufak vuruşlarla uygulayıp kurulamadan kendiliğinden kurumasını beklemeli ve bir ay süre ile her gün bu işlemi düzenli olarak uygulamalısınız. Hazırladığınız karışımı buzdolabında saklayarak birkaç gün içinde kullanmalısınız. Zamanla cildinizin beyazlayarak sıkılaştığını ve pürüzsüzleştiğini göreceksiniz.

YORUMLAR