x

Dantelli Yırtık Kot Şort Yapımı - Kendin Yap (DIY)

104,299

GÖRÜNTÜLEME

Kullanmadığınız eşyalardan yeni eşyalar yapmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şimdi gözümüze bir zamanların modası olan bol kot pantolonumuzu kestirdik.

Eşit kesilmesi için şekildeki gibi düzgünce ikiye katlayın ve istediğiniz uzunlukta makasla kesin. Doğal yırtık hissi vermek içince yavaş yavaş kenarlardan sökmeye başlayın. Bu işlem sırasında ince tığ ya da kalın bir iğne kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Doğal bir görüntü için farklı farklı asimetrik sökükler açabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Yeteri kadar kenarlardan söktükten sonra yine son zamanların modası olan dantel detayımıza başlayabiliriz. Dikeceğimiz dantele karar verip istediğimiz kalınlıkta kesiyoruz. Köşelerden şekildeki gibi dantel şekline göre ölçerek dikkatlice kesiyoruz. Ve son olarak da dantelimizi köşelerden dikkatlice dikiyoruz. Hepsi bu! Dantel detaylı yırtık kot şortumuz hazır!

Kullanmadığınız eşyaları atmadan önce bir daha düşünün. Moda diye almak istediğiniz şey yıllardır giymediğiniz bol pantolonunuz olabilir.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR