x

Doğal Eyeliner Yapımı | Kendin Yap

167,128

GÖRÜNTÜLEME

Bugün doğal ürünlerle eyeliner yaptım! Elbette ünlü markalara taş çıkarmadı ama doğal bir kendin yap projesinden fazlası beklenmemeli zaten. Neyse ben hemen nasıl yaptığıma geçeyim.

Gerekli malzemeler;

  • Bir çay kaşığı rastık, aktarlarda bulabilirsiniz.

  • Birkaç damla tatlı badem yağı, kesinlikle daha fazla olmamalı.

  • Eski bir eyeliner kabı

  • Bir çay kaşığı kaynamış ve ılımış su. Hatta daha az olabilir, şişe suyu kaynatın mümkünse.

  • Evde aloe vera nız varsa su yerine bir tatlı kaşığı bu jelden de koyabilirsiniz. Bu da aloe vera hastası Neşe’nin bir önerisi olarak aklınızda bulunsun. :)

Evet hemen yapmaya başlayayım.

Bir çay kaşığı rastığın içine bir çay kaşığı kaynamış su ilave ediyorum ve iyice karıştırıp 4-5 damla kadar tatlı badem yağı koyuyorum. Daha fazla olmamalı yoksa eyeliner gözümüzde kurumayıp, ıslak ıslak durur ve çok kolay akar, kalıcılığını azaltır. Denendi ve onaylandı emin olabilirsiniz. İyice karıştırdığım karışımı kabıma alıyorum ve hepsi bu.

Sürmeden önce biraz karıştırılması gerekiyor çünkü rastık dibe çözüyor. Yoğun bir siyah eyeliner değil ama organik eyeliner denediyseniz eğer daha önce bununda onlardan bir farklı yok, iki defa üst üste sürünce o sorun kalmıyor.

Suya dayanıklı bir eyeliner değil ama kışın rahatlıkla kullanılabilir. Suya dayanıklı doğal eyeliner denemelerim devam ediyor ama henüz başarısızlar. Bir de bol su ile temizlemeniz gerek, pamukla temizlerken rastığın çok çok minik taneleri göze kaçıyor.

Evet doğal eyeliner yapımı videoyu beğendiyseniz beğen butonuna tıklamayı, Guzelleselim youtube kanalına abone olmadıysanız abone olmayı unutmayın!

Güzelleşmek üzere...

İlgili videolar:

Makyaj Temizleme Mendili Yapımı | Kendin Yap

YORUMLAR