x

Doğal Makyaj Sabitleyici Nasıl Yapılır?

175,410

GÖRÜNTÜLEME

Makyajı doğru bir şekilde yapmak kadar işlem sonunda makyajı sabitlemek de oldukça önemlidir. Hatta makyaj sabitleyici kullanmak çoğu bayan tarafından unutulur ve zamanla bindir özenle yapılan makyaj akar ve bozulur.

Çoğu makyaj sabitleyici içinde aynı bileşenler bulunur; gliserin, gül suyu ve salatalık suyu. Bu bilgiden yola çıkarak evde kendi makyaj sabitleyici spreyinizi yapabilirsiniz.

Makyaj sabitleyici yapımı için gerekli malzemeler;

Bir ölçek gliserin,

İki ölçek gül suyu,

Sprey şişesi.

Watson’s, Gratis veya Sephora mağazalarında satın alabileceğiniz ya da kullandığınız ve bitip içini temizlediğiniz sprey şişenizin içerisine bir ölçek kadar gliserin koyun ve ardından aynı ölçekle iki ölçek gül suyu ilave edin.

Karışımı iyice çalkalayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmadan önce her seferinde çalkalamalı ve en az 15 cm. mesafe uzaklıktan gözlerinizi kapatarak bir iki kere püskürtmelisiniz. Bu makyajınızın ömrünü uzatarak makyajınızı sabitleyecektir. Bu tarifte ünlü markaların makyaj sabitleyicilerinin içinde bulunan salatalık suyunu tarifimize eklemedik çünkü herhangi bir koruyucu madde olmadığından ürünün ömrünü kısaltarak çabuk bozulmasına neden oluyor.

Bu makyaj sabitleyiciyi buzdolabında ya da serin bir yerde yaklaşık birkaç ay saklayarak kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz gliserin ya da gül suyu markası nedeniyle yine de her kullanım öncesi kokusunda ve kıvamında bir değişiklik olup olmadığını kontrol ederek temkinli kullanmanızı öneriyoruz.

Bu videoyu izleyerek yapmış olduğunuz makyaj sabitleyici spreyinizin en güzel fotoğrafını bizimle paylaşın ve bizde Sizden Gelenler bölümüne ekleyelim ve takipçilerimizle paylaşalım.

Güzelleşmek üzere...

YORUMLAR